Beach Soccer? A czemu nie

Dziś rozlosowano grupy Pucharu Polski w beach soccerze kobiet.

Zazwyczaj grają na trawie, ale też nie stronią od futsalu, a i toczyły też zmagania w turnieju piłki ulicznej. Nie grały jeszcze na piasku, a gdy nadarzyła się ku temu okazja, to nie omieszkały z niej skorzystać. Dziewczyny grające w 1KS-ie nie boją się żadnych wyzwań i gdyby zaproponowano im by zagrały w piłkę w błocie, czy też w każdej dyscyplinie przypominającej piłkę nożną, to na pewno takie wyzwanie by przyjęły.

Skąd beach soccer? Ano stąd, że trener Arkadiusz Domaszewicz dostał propozycję by Ślęza uzupełniła stawkę zespołów, które zagrają w Pucharze Polski na piasku. Sam szkoleniowiec dosyć sceptycznie podszedł do tego pomysłu, ale gdy przedstawił go dziewczynom, te nie wahały się ani trochę i choć nigdy jeszcze na piasku nie grały, to wyzwanie ochoczo przyjęły.

Turniej Pucharu Polski odbędzie się w dniach 3-5 lipca na plaży w Gdańsku Brzeźnie. Uczestniczyć w nim będzie 16 zespołów z całego kraju. Dziś rozlosowano grupy, a Ślęza trafiła do grupy I, w której za przeciwników mieć będzie: ISD AJD Częstochowa, AZS UAM Poznań i Gwiazdę Toruń.

Do turnieju pozostały dwa tygodnie, które trzeba będzie przeznaczyć na zapoznanie się z regulaminem gry w beach soccera i poznanie tajników tej dyscypliny. Służyć temu mają treningi, które dziewczyny mają odbyć na boisku AWF-u.

Nie ma co ukrywać, że piłkarki Ślęzy w Gdańsku do faworytek należeć nie będą, ale bawić się im nikt nie zabroni, a zawodny na plaży właśnie w formie zabawy powinniśmy potraktować.

foto – pzpn.pl