Dominik Siwiński: „Skupienie oraz wiara w zwycięstwo kluczem do naszej wygranej”

Przed meczem z Wartą Gorzów Wielkopolski rozmawiamy z piłkarzem tejże drużyny Dominikiem Siwińskim.

 

W końcowych momentach rozstrzygnęliście na własną korzyść spotkanie ostatniej kolejki z Ruchem Zdzieszowice. Jak podsumowałbyś ten pojedynek?

Byliśmy zespołem lepszym w przekroju całego meczu. Dobrze reagowaliśmy na sytuacje boiskowe oraz nasza gra prezentowała się tak jak powinna. Podsumowując trzy punkty w tym spotkaniu nam się należały.

Mimo tej wygranej macie jednak jeszcze sporą stratę do miejsca gwarantującego na dziś utrzymanie się w lidze. Czego według Ciebie zabrakło w Waszej grze, aby tych punktów, które zgromadziliście do tej pory było zdecydowanie więcej?

Czasami niestety brakowało koncentracji i odpowiedzialności. Zdarzało się również, że nie realizowaliśmy w pełni założeń nakreślonych przed pojedynkami przez trenera.

Jakie najważniejsze różnice zauważyłeś między III ligą, a IV, a więc tą, w której występowaliście w poprzednim sezonie?

Kultura gry jest zdecydowanie wyższa oraz często w tej lidze decydują stałe fragmenty gry. Fizyka także jest na wyższym poziomie.

Łatwo o punkty nie będzie Wam także w wyjazdowym meczu ze Ślęzą Wrocław. Ty zdobyłeś jedną z bramek w jesiennym, rozgrywanym w Gorzowie Wielkopolskim spotkaniu obu zespołów, które zakończyło się wygraną rywali 3:2. Na co musicie najbardziej zwrócić uwagę jeśli chodzi o grę tej ekipy w środowym pojedynku?

Musimy być skoncentrowani od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty plus to, co doliczy sędzia, a także realizować to co nam założy trener po analizie przeciwnika.

Kiedy gra trzecia drużyna w tabeli z szesnastą nie jest trudno wskazać w takim meczu faworyta. Gdzie więc będziecie szukać swoich szans na wywiezienie zdobyczy punktowej ze stolicy Dolnego Śląska?

Jeśli utrzymamy poziom grania ze spotkania z Ruchem sytuacje się pojawią. Jestem o to spokojny. Skupienie oraz wiara w zwycięstwo mogą być kluczem do wygranej w tym pojedynku.