Fajny turniej byłych piłkarzy wrocławskich zespołów

W hali „World Center Arena” w Machnicach odbył się turniej piłkarski z udziałem byłych piłkarzy Ślęzy, Wratislavii i Śląska Wrocław.

 
Piłkarze czterech drużyn, które przed laty rywalizowały ze sobą w ligach młodzieżowych spotkały się ze sobą w towarzyskim turnieju w Machnicach, którego pomysłodawcą i organizatorem był Bartek Owsianko. W zawodach, które były swoistą sentymentalną podróżą zagrały zespoły Śląska Wrocław (rocznik 1991), Śląska Wrocław (1992), Wratislavii Wrocław (1992) i Ślęzy Wrocław (1992). Oprócz piłkarzy do Machnic zawitali też dawni trenerzy drużyn, Marek Jasiński (Śląsk) i Paweł Grabowski (Wtatislavia). Niestety, nie mógł się dziś spotkać ze swoimi dawnymi podopiecznymi Marcin Dłużniak (Ślęza), który wraz z drużyną siedmiolatków 1KS-u przebywa na turnieju w Głuchołazach, ale zastąpiła go jego małżonka Gosia, która wraz z dziećmi na krótko zawitała do Machnic.

Choć sylwetki co niektórych piłkarzy mocno się już zmieniły, to wciąż imponowali oni umiejętnościami nabytymi przed laty. Dzięki temu mecze stały na dobrym poziomie, a co najważniejsze toczyły się w przyjacielskiej atmosferze (sędziowie byli niepotrzebni). Najlepszym zespołem okazał się Śląsk 1991, co nie powinno jednak dziwić, bowiem większość członków tej ekipy stanowili czynni do dziś piłkarze. Niewiele jednak brakowało, by o tym kto zwycięży zadecydować miały rzuty karne, a o tym, że tak się nie stało zadecydował gol zdobyty w meczu finałowym na 2. sekundy przed jego końcem.

Wyniki – faza eliminacyjna

Ślęza – Śląsk (91) 2:5 (Antoszewski, Owsianko – A.Miazgowski 2, Kapałczyński, Piłat, Karasek)
Wratislavia – Śląsk (92) 1:1 (Hotała – Janiszewski)
Ślęza – Wratislavia 1:1 (Pasek – Fitas)
Śląsk (91) – Śląsk (92) 2:2 (Karasek, A.Miazgowski – Janiszewski, Bujeńczyk)
Ślęza – Śląsk (92) 5:2 (Owsianko, Janas, Dudała, Stadnik, Antoszewski – Bujeńczyk, Janiszewski)
Śląsk (91) – Wratislavia 3:1 (samobójcza, Karasek, R.Miazgpwski – Fitas)

Tabela

1. Śląsk (91) 7 10-5
2. Ślęza 4 8-8
3. Wratislavia 2 3-5
4. Śląsk (92) 2 5-8

Faza play off

Śląsk (91) – Śląsk (92) 6:5 (Karasek 3, A.Miazgowski, R.Miazgowski, Piłat – Sikorski 2, Stępień, Janiszewski, Lewalski)
Ślęza – Wratislavia 3:2 (Antoszewski, samobójcza, Janas – Fitas 2

Mecz o 3. miejsce

Śląsk (92) – Wratislavia 2:3 (Janiszewski, Szantyr – Fitas 2, Hotała)

Finał

Śląsk (91) – Ślęza 3:2 (R.Miazgowski 2, Karasek – Antoszewski, Owsianko)

Najlepszy strzelec T- Radosław Karasek – 7. bramek.

Śląsk 1991 – Radosław Karasek, Michał Kapałczyński, Paweł Duma, Dawid Dąbrowski, Maciej Piłat, Rafał Miazgowski, Rafał Miazgowski

Ślęza – Bartłomiej Owsianko, Mateusz Janas, Patryk Pasek, Sebastian Antoszewski, Szymon Omilanowicz, Jarosław Bartosik, Radosław Parossa, Paweł Dudała, Jakub Kwiatkowski, Mateusz Stadnik, Karol Szczęch, Aleksander Dziedzic, Paweł Skwierczyński.

Wratislavia – Stefan Bocheński, Mateusz Cetera, Tomasz Hotała, Dominik Pyrsz, Emil Kucała, Stanisław Kominiak, Mateusz Fitas

Śląsk 1992 – Patryk Stępień, Krzysztof Bujeńczyk, Rafał Sikorski, Jakub Lewalski, Kamil Bonarski, Konrad Klupś, Bartosz Szantyr, Piotr Janiszewski, Marcin Loryś.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli dziś do Machnic i zapraszamy na kolejny turniej, który został już zapowiedziany.