Grad z nieba i grad bramek w pierwszym sparingu Ślęzy

W rozegranym w Bielawie meczu sparingowym Ślęza Wrocław wygrała z ARS Football 8:2

Do Bielawy Ślęza udała się bez lekko kontuzjowanego Jakuba Bohdanowicza i Filipa Olejniczak, który dostał dziś wolne. W meczu nie zagrał też Mateusz Kluzek. Piłkarz ten był jednak razem z zespołem i przez całe spotkanie truchtał wokół boiska. Na murawie pojawiła się za to liczna grupa piłkarzy testowanych, kandydujących do gry w 1KS-ie.

Meczowi rozgrywanemu na bocznej, kiepskiej płycie stadionu w Bielawie towarzyszyły zmienne warunki atmosferyczne. Gra toczyła się to przy pięknej słonecznej aurze, a to podczas prawdziwej ulewy połączonej z gradobiciem. Nie przeszkodziło to piłkarzom Ślęzy w rozegraniu fajnego jak na ten etap przygotowań meczu.

Spotkanie tak jak się spodziewaliśmy było bardzo otwarte. Brazylijczycy i Koreańczycy grający w Szkółce Piłkarskiej ARS Football można by rzec, że już tradycyjnie zaprezentowali dobre wyszkolenie indywidualne, oraz zaciętość i ambicję. Jako drużyna nie stanowili oni jednak większego zagrożenia dla wrocławian i tylko w I części (mecz rozegrano w trzech tercjach trwających 40, 35 i 35 minut) tej potyczki byli w miarę równorzędnymi rywalami dla żółto-czerwonych. Ślęza aż ośmiokrotnie umieściła piłkę w bramce rywali, a goli tych mogło być jeszcze więcej, bo sytuacji ku temu nie brakowało.

ŚLĘZA WROCŁAW – ARS FOOTBALL  8:2 (2:2, 4:0, 2:0)

8:2 testowany VIII 97′

Ślęza – tercja I – Idziorek, testowany I, Wdowiak, Korytek, Łątka, Traczyk, Mańkowski, testowany II, Jakóbczyk, Jarczak, Niewiadomski
tercja II – Idziorek (59’testowany III), testowany I (59’Molski), Wdowiak, Kucharczyk, Caliński, testowany IV, testowany V, Traczyk, testowany VI, Firlej, Korytek
tercja III – testowany III, Molski, Jarczak, Kucharski, Caliński, Niewiadomski, testowany IV, testowany VII, testowany VIII, testowany IX, testowany X.