III liga kobiet – Mecz pod kontrolą i zwycięstwo w Oławie

W rozegranym w Oławie meczu 9. kolejki rozgrywek III ligi kobiet, Ślęza Wrocław wygrała z miejscowym Moto-Jelczem 2:0

Trener Gustaw Sadowski – Mecz od początku do końca pod naszą kontrolą, ale odmówić ambicji Oławie nie możemy. Grały dziś bardzo dobrze w defensywie i wcale nie był to dla nas łatwy mecz. Zaczynamy w świetnym stylu. Długie podanie prostopadle Słoty do Kucharskiej, a ta po kilkumetrowym rajdzie dogrywa do Sokołowskiej, która pewnie zdobywa bramkę. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, ale albo bardzo dobrze broniła bramkarka, albo strzały były niecelne. W drugiej połowie Oława się otworzyła i kilka razy wyszła z groźnymi kontratakami. My za to znów jesteśmy bardzo nieskuteczni. Piotrowska nie wykorzystuje trzech sytuacji sam na sam, a Sokołowska i Szopińska z 10 metrów oddają strzał tuż nad poprzeczką. W końcówce po kapitalnym dośrodkowaniu Dobies, Sokołowska z kilku metrów pewnie pakuje piłkę do bramki i wygrywamy dziś 2:0.

MOTO-JELCZ OŁAWA – ŚLĘZA WROCŁAW 0:2 (0:1)

0:1 Sokołowska 3′
0:2 Sokołowska 89′

Ślęza – Osowiecka, Słota (45’Kaczor), Olbińska, Tyza (45’Dobies), Stępień, Dziadek, Gaber (45’Igałowicz), Szopińska (65’Kieliba), Kucharska, Piotrowska, Sokołowska.