III liga kobiet : W sobotni wieczór Ślęza zagra z Chrobrym

W sobotę (20 października) o godz.18 na stadionie przy ul. Na Niskich Łąkach rozegrany zostanie mecz 7. kolejki rozgrywek III ligi kobiet, pomiędzy Ślęzą Wrocław i Chrobrym Głogów.

 

Po zwycięstwie w Bierutowie piłkarki Ślęzy w swoim kolejnym meczu zmierzą się z Chrobrym Głogów. Klub ten w rozgrywkach ligowych występuje od sezonu 2015/16, a najlepszym miejsce jakie do tej pory zajął było 4. w rozgrywkach 2016/17.

Historia ligowych meczów (zespoły grały też ze sobą w pucharze i towarzysko) obejmuje tylko 2. potyczki. W obydwu górą była Ślęza. W sierpniu 2016 roku w Głogowie wrocławianki wygrały 1:0, a wiosną 2018 roku u siebie pokonały Chrobrego 2:1.

Klub z Głogowa w minionym sezonie zajął dopiero 9. miejsce, ale lokata ta nie do końca odzwierciedlała poziom prezentowany przez ten zespół. Chrobry w zdecydowanej większości toczył wyrównane boje z kolejnymi rywalami, lecz brakowało tej drużynie trochę szczęścia, o czym może świadczyć fakt, że z 12-stu przegranych spotkań, aż 10. kończyło się tylko jednobramkowym zwycięstwem drużyn przeciwnych.

W bieżących rozgrywkach Chrobry gra póki co w przysłowiową kratkę. Głogowianki doznały 3. porażek, raz zremisowały i odniosły 2. zwycięstwa. Bardzo solidnie zaprezentował się ten zespół w meczach z faworytami ligi. Z Polonią Świdnica przegrał zaledwie 1:2, a przed tygodniem zremisował 1:1 z LUKS-em Ziemia Lubińska.

Zwycięstwo w Bierutowie mocno poprawiło nastroje w naszej drużynie. Najważniejsze, że zespół potrafił się odblokować po dwóch kolejnych spotkaniach bez strzelonej bramki. Mimo sporych kłopotów kadrowych, nasza drużyna się nie poddaje i nie ustaje w dążeniu do celu. Aby się do niego przybliżyć trzeba wygrywać kolejne mecze, w tym ten najbliższy z Chrobrym. Łatwo o to nie będzie, ale też nikt przecież nie mówił, że będzie łatwo.

Z wiarą w nasz zespół zapraszamy państwa na to spotkanie.