Mimo porażki, to był niezły mecz Ślęzy

W rozegranym w Opolu meczu sparingowym, Ślęza Wrocław przegrała z miejscową Odrą 0:2.

Ślęza pojechała do Opola w zaledwie siedemnastoosobowym składzie, w którym z różnych powodów brakowało bardzo wielu piłkarzy. Wśród tych co się na to spotkanie wybrali było za to sporo młodzieżowców z juniorami włącznie. Było to starcie z jednej strony piłkarzy, myślących już o urlopach, z tymi, którzy okres wypoczynku już mają za sobą i rozpoczęli rywalizację o miejsce w kadrze pierwszoligowca na wkrótce rozpoczynający się nowy sezon. Mimo to, żółto-czerwoni zaprezentowali się w tym pojedynku całkiem nieźle i praktycznie w niczym nie ustępowali drużynie grającej o dwa poziomy rozgrywkowe wyżej. 1KS miał nawet więcej klarownych okazji do strzelenia bramek, ale skuteczność w tej potyczce była po stronie gospodarzy. Strzelili oni dwa niemal identyczne gole po akcjach przeprowadzonych prawą stroną. Oddali oni też jeszcze trochę strzałów, po których Piotr Zabielski nie był jednak zmuszony do jakiegoś większego wysiłku, by sobie z nimi poradzić. Tymczasem już na początku meczu Lima trafił w słupek. Ten sam piłkarz po doskonałym dośrodkowaniu Viniciusa, nie będąc przez nikogo atakowany, niecelnie przymierzył głową, a w 40 min. testowany bramkarz Odry chyba zapewnił sobie kontrakt, kapitalnie broniąc główkę Dominika Krukowskiego i jeszcze lepiej dobitkę z bardzo bliskiej odległości, Adama Samca. W drugiej połowie Ślęza miała jeszcze dwie doskonałe okazje, lecz zaprzepaścili je Jakub Bohdanowicz i Lima.

ODRA OPOLE – ŚLĘZA WROCŁAW 2:0 (2:0)

1:0 Czapliński 29′
2:0 Mikinic 45′

Odra – I połowa – testowany, Testowany, Żemło, Kędziora, Mikinic, Niziołek, Paprzycki, testowany, Paszkowski, Nowak, Czapliński
II połowa – Kalinowski, testowany (66’Kędziora), Kostrzycki, Owsiak, Szrek, Łabojko, testowany, Petrak, Marzec, Hreben, Klec.

Ślęza – Zabielski, Fediuk (46’Hawryło), Muszyński, Samiec,Afonso, Bohdanowicz, Kluzek (46’testowany), Stempin (46’Murat), Lima (46’Hampel), Vinicius (46’Wawrzyniak), Krukowski (53’Lima)