Jak na pierwszy sparing, to wyglądało to nieźle

W pierwszym w 2020 roku meczu sparingowym, Ślęza Wrocław przegrała z Górnikiem Polkowice 1:2.

Choć wyniki meczów sparingowych są sprawą drugorzędną, to trzeba stwierdzić, że Ślęza nie zasłużyła dziś na porażkę, bo w przekroju całego spotkania nie była na pewno gorsza od wyżej notowanego rywala. Dotyczy to zwłaszcza pierwszej połowy, w której żółto-czerwoni sprawiali lepsze wrażenie. Już w pierwszych minutach stworzyli sobie oni dwie bardzo dobre okazje bramkowe. Na gola musieliśmy jednak poczekać do 15 min. Wtedy to po mocnym strzale z ostrego kąta Piotra Kotyli, golkiper Górnika „wypluł” piłkę, a do bramki wpakował ją testowany piłkarz z Ameryki Południowej. Ślęza miała jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu. M.in. gdy po dobrym uderzeniu Kornela Traczyka, tym razem bramkarz przyjezdnych doskonale interweniował, czy też po strzale Mateusza Stempina, po którym piłka obiła poprzeczkę. Polkowiczanie w pierwszej połowie w praktyce nie stworzyli ani jednej sytuacji, a dwie okazje które mięli by wyrównać miały miejsce po złych podaniach piłki przez bramkarza 1KS-u.

Po przerwie, w czasie której obaj trenerzy praktycznie wymienili całe jedenastki, Górnik po dwóch uderzeniach Michała Bednarskiego szybko objął prowadzenie. Wydawać się mogło, że ten mecz może skończyć się bardzo wysokim zwycięstwem drugoligowca, ale nic takiego nie miało miejsca. Gra się wyrównała, a im bliżej końca spotkania, tym Ślęza stwarzała sobie coraz więcej okazji do wyrównania. Najbliżej tego był Jakub Gil, którego uderzenie z rzutu wolnego było minimalnie niecelne.

W dzisiejszym meczu trener Grzegorz Kowalski desygnował do gry 21. piłkarzy, a wśród nich 6. testowanych. Swoje minuty dostał też grający w zespole juniorów Ślęzy – Bartłomiej Szewczyk.

ŚLĘZA WROCŁAW – GÓRNIK POLKOWICE 1:2 (1:0)

1:0 testowany 15′
1:1 Bednarski 47′
1:2 Bednarski 52′

Ślęza – I połowa – Zabielski, Bohdanowicz, Muszyński, Tomaszewski, Kotyla, Pisarczuk, Ahmed, Olejniczak, Stempin, Traczyk, testowany
II połowa – Zabielski, Niemienionek, Niewiadomski, testowany, Lewkot, Gil, testowany, Dyr (68’Szewczyk), testowany, Traczyk, testowany.