Pierwszy sparing wysoko przegrany

W rozegranym w Legnicy meczu sparingowym, Ślęza Wrocław przegrała z drugą drużyną miejscowej Miedzi 1:5.

Wynik pierwszego meczu sparingowego wydawać się może niepokojący, ale tak naprawdę powodów do niepokoju nie ma. W naszym zespole zabrakło wielu piłkarzy, grających w barwach 1KS-u w rundzie wiosennej poprzednich rozgrywek. Kilku z nich (na nazwiska przyjdzie jeszcze czas) raczej już w żółto-czerwonych barwach nie zobaczymy, a kilku innych nie mogło wystąpić z innych powodów. Zaprezentowała się za to duża grupa zawodników kandydujących do gry w żółto-czerwonych barwach.

Końcowy rezultat nie do końca oddaje przebieg tego spotkania, które w rzeczywistości było w miarę wyrównane. Wrocławianie jako pierwsi mogli objąć w nim prowadzenie, ale zmarnowali trzy znakomite ku temu okazje. Gospodarze byli za to zabójczo skuteczni, bo praktycznie każdy ich strzał kończył się golem. Inna sprawa, że defensywa i bramkarz Ślęzy mocno im ułatwiła zadanie, popełniając kilka bardzo dużych błędów. Również w drugiej połowie, gdy na boisku pojawiły się nowe jedenastki, Ślęza nie potrafiła zamienić na bramki kilka bardzo dogodnych okazji i ostatecznie wysoko przegrała.

MIEDŹ II LEGNICA – ŚLĘZA WROCŁAW 5:1 (4:0)

1:0 Taranek 22;
2:0 Bruno 27′
3:0 Zatwarnicki 35′
4:0 Bruno 45+1′
4:1 Jarczak 76′
5:1 Cukier

Miedź II – I połowa – Hewelt, Borowiak, Rogoziński, Kisiel, Zawodnik Testowany, Sobkowiak, Garuch, Łobodziński, Zatwarnicki, Taranek, Bruno
II połowa – Hewelt (70. Prochon), testowany, Chudzik, testowany, Pojasek, Poręba, Lewandowski, Michułka, Cukier, Rokosz, testowany

Ślęza – I połowa – Zabielski, testowany, Wdowiak, Tomaszewski, Repski, Niemienionek, Stempin, Kotyla, testowany, Skórnica, Traczyk
II połowa – Banach, testowany, Tomaszewski, Muszyński, testowany, testowany, Jarczak, testowany, Matusik, testowany, testowany