Podsumowanie 15. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Trzy zwycięstwa gospodarzy, trzy remisy i trzy wygrane mecze przez zespoły gości, to bilans 15. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3).

15. kolejka obfitował w gole, których strzelono a 32 (3,55 na mecz). Wciąż bez wyjazdowego zwycięstwa pozostają zespoły Stali Brzeg, Piasta Żmigród, Zagłębia II Lubin i LZS Starowice Dolne. Ten ostatni zespół nie wygrał także jeszcze u siebie. Strefa spadkowa nadal obejmuje cztery ostatnie miejsca w tabeli, co wynika z kiepskiej postawy Skry Częstochowa w rozgrywkach II ligi.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – POLONIA BYTOM 1:3
Pniówek przegrał trzeci z rzędu meczu, a kryzys, który dopadł ten zespół bezlitośnie wykorzystała Polonia. Na bramki w tym meczu kibice musieli troszkę poczekać, bo pierwsza z nich zdobyta została dopiero w 65 minucie.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – ROW 1964 RYBNIK 0:2
Goście szybko otworzyli wynik (9 min.), w drugiej połowie dołożyli kolejne trafienie i dzięki tym bramkom odnieśli trzecie kolejne zwycięstwo, które pokazuje, że o niedawnym jeszcze kryzysie już zapomnieli.

FOTO-HIGIENA GAĆ – STAL BRZEG 1:1
Stal była bardzo blisko odniesienia pierwszego wyjazdowego zwycięstwa, ale nie zdołał dowieźć skromnego prowadzenia do końca meczu, tracąc gola w 89 min.

LZS STAROWICE DOLNE – LECHIA ZIELONA GÓRA 1:6
Gdzie najlepiej się przełamać, jeśli nie w Starowicach. Do takiego wniosku doszli piłkarze z Zielonej Góry i po 20 minutach, gdy mieli już strzelone trzy bramki, w praktyce zamknęli mecz.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – RUCH ZDZIESZOWICE 2:0
Tym razem Rekord pokazał się z bardzo dobrej strony, zasłużenie wygrywając z wiceliderem.

MKS KLUCZBORK – GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 3:2
Po szalonym początku tego starcia, goście w już w 9 min. prowadzili 2:1. MKS wkrótce zdołał wyrównać, a decydującego o zwycięstwie gola zdobył już w doliczonym czasie.

RUCH CHORZÓW – ŚLĄSK II WROCŁAW 1:1
W meczu kolejki lider był bardzo bliski zdobycia kompletu punktów, ale w 89 min. miejscowi ku ogromnej radości licznie zgromadzonych kibiców, zdołali wyrównać.

GÓRNIK II ZABRZE – PIAST ŻMIGRÓD 3:1
Bardzo potrzebujący punktów Piast, doskonale otworzył to spotkanie strzelając bramkę już w 2 min. Można jednak powiedzieć, że były to miłe złego początki, bo potem piłkę do siatki posyłali już tylko gospodarze.

ŚLĘZA WROCŁAW – MIEDŹ II LEGNICA 2:2