Podsumowanie 17. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

4. zwycięstwa gospodarzy, 3. gości i 2. remisy, to bilans ostatniej, jesiennej kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3).

Zaledwie 20. goli (wliczając w to rozegrane awansem spotkanie MKS-u z Wartą) zdobyli piłkarze trzecioligowych klubów, w 17. kolejce rozgrywek. Była to najgorsza pod tym względem kolejka, w całej rundzie jesiennej. Dobre wiadomości napłynęły z II ligi, gdzie ze strefy spadkowej wydostał się Rozwój Katowice, a to oznacza, że na ten moment wirtualna strefa spadkowa w naszej grupie III ligi, obejmuje 4. ostatnie miejsca.

STAL BRZEG – GÓRNIK POLKOWICE 0:1
Szczęśliwe zwycięstwo lidera, dla którego gola na wagę kompletu punktów, samobójczym strzałem zdobył jeden z piłkarzy gospodarzy w 88 minucie.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – PIAST ŻMIGRÓD 1:0
Gwarek nie pierwszy już raz w tej rundzie zdobywa gola decydującego o wygranym meczu, w samej końcówce. Już w doliczonym czasie jeden z zawodników Piasta, zobaczył czerwoną kartkę.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – RUCH RADZIONKÓW 3:0
Pewne zwycięstwo wicelidera, dzięki któremu jest on jednym z czterech zespołów, które jesienią nie przegrały na własnym boisku.

STILON GORZÓW WLKP. – FOTO-HIGIENA GAĆ 1:1
Remis Stilonu sprawił, że zespół ten zimę spędzi na ostatnim miejscu w tabeli. Dla Foto-Higieny punkt wywalczony w Gorzowie jest z pewnością cenną zdobyczą, w kontekście wiosennej rywalizacji o zachowanie ligowego bytu.

MIEDŹ II LEGNICA – AGROPLON GŁUSZYNA 0:0
Wynik na pewno może zaskakiwać, tym bardziej, że gospodarze przez ostatnie 20. minut grali z przewagą jednego zawodnika.

RUCH ZDZIESZOWICE – GÓRNIK II ZABRZE 0:3
Rezerwy Górnika potwierdziły tym zwycięstwem, że jesienią zdecydowanie lepiej czuły się grając w delegacjach, niż w domowych meczach.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – REKORD BIELSKO-BIAŁA 3:1
Pniówek przerwał serię 7. meczów bez porażki Rekordu. Goście utrudnili sobie możliwość odrobienia strat, gdy w 70 min. przy stanie 2:1, jeden z ich piłkarzy zobaczył czerwoną kartkę.

MKS KLUCZBORK – WARTA GORZÓW WLKP. 0:1