Podsumowanie 18. kolejki rozegrywek III ligi (grupa 3)

Pięć zwycięstw gospodarzy, dwa gości i dwa remisy, to bilans 18. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Wydarzeniem kolejki była przerwana seria zwycięstw lidera z Chorzowa. Wiemy też już napewno, że zimę w strefie spadkowej spedzą Foto-Higiena Gać, Polonia Nysa i Polonia-Stal Świdnica.

LKS GOCZAŁKOWICE ZDRÓJ – RUCH CHORZÓW 2:1
Rewelacyjny beniaminek ma patent na liderów. Wygrał ze Ślęzą, gdy ten zespół prowadził w tabeli, a teraz tak samo uczynił w starciu z Ruchem. Chorzowianie prowadzili do przerwy, ale w drugiej odsłonie gole zdobywał już tylko LKS.

FOTO-HIGIENA GAĆ – REKORD BIELSKO-BIAŁA 2:0
Od 12. września Foto-Higiena czekała na zwycięstwo i wreszcie się doczekała. Bramki w tym meczu zdobyte zostały w drugiej połowie, a goście kończyli go w dziesiątke, po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce pokazanej przez sędziego w 77 min.

STAL BRZEG – ZAGŁĘBIE II LUBIN 1:0
Po ostatnich, wysokich porażkach posadę stracił trener Stali – Marcin Domagała. W meczu z rezerwami Zagłębia zespół poprowadził Marcin Szymocha i jak widać po wyniku efekt nowej miotły zadziałał, choć trzeba też dodać, że gospodarze mieli sporo szcześcia, bowiem w 85 min. goście nie wykorzystali rzutu karnego.

MIEDŹ II LEGNICA – MKS KLUCZBORK 2:2
Bliżej zwycięstwa byli w ctym meczu miejscowi, którzy prowadzili do 85 min. Końcowy rezultat w tym starciu był jednak taki, jakiego można było się spodziewać.

GWAREK TARNOWSKIE GRY – PIAST ŻMIGRÓD 0:0
Z tego co pisano o tej potyczce, to jej wynik można uznać za sprawiedliwy.

ROW 1964 RYBNIK – POLONIA BYTOM 0:2
To już ósme wyjazdowe zwycięstwo Polonii, która pod tym względem jest najlepsza w lidze. Mecz rozpoczął się z opóźnieniem, na wskutek protestu piłkarzy ROW-u (Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o …)

GÓRNIK II ZABRZE – POLONIA-STAL ŚWIDNICA 3:2
Gospodarze prowadzili od 26 min. i ani na moment tego prowadzenia nie oddali.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – WARTA GORZÓW WLKP. 3:1
Mecz rozstrzygnięty został już w pierwszej połowie, którą miejscowi wygrali 3:0. Od 74 min. Pniówek grał w dziesiątkę (czerwona kartka), czego jedank gorzowianie nie potrafili wykorzystać.

POLONIA NYSA – LECHIA ZIELONA GÓRA 0:3
Pewne zwycięstwo Lechii, po którym sytuacja beniaminka z Nysy jeszcze bardziej się skomplikowała.