Podsumowanie 2. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

2. kolejka rozgrywek III ligi (grupa 3) należała do gospodarzy, którzy wygrali 5. spotkań, a w 3. przypadkach, mecze zakończyły się remisami.

 
W 2. kolejce strzelono 19. bramek, co daje średnią 2,37 gola na mecz. Z kompletem punktów pozostają 3. zespoły – Śląsk II Wrocław, Foto-Higiena Gać i Rekord Bielsko-Biała (Rekord rozegrał tylko 1. mecz). Tylko 7. drużyn ma na swoim koncie wygrane mecze. Gola nie straciły jeszcze Foto-Higiena, LZS Starowice i Zagłębie II Lubin (1. mecz), a na pierwsze trafienie w sezonie nadal czeka jeszcze 5. ekip.W statystykach nie uwzględniamy Ruchu Chorzów, który dopiero podczas najbliższego weekendu rozegra swoje pierwsze spotkanie. Spoglądamy na tabelę II ligi, a tam aż dwa zespoły z naszego makroregionu zajmują spadkowe miejsca, co oznacza, że wirtualna strefa zespołów, które musiałyby w tym momencie opuścić III ligę, obejmuje 5. ostatnich miejsc w tabeli.

 

LZS STAROWICE – ZAGŁĘBIE II LUBIN 0:0
Beniaminek w drugim meczu na własnym boisku nie zdołał strzelić gola, choć od 67 minuty grał z przewagą jednego piłkarza (czerwona kartka Chodyny). Dodajmy jeszcze, że rezerwy Zagłębia zagrały w Starowicach w młodzieżowym składzie, bez wsparcia piłkarzy z kadry pierwszego zespołu.

ŚLĄSK II WROCŁAW – PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE 2:0
Rezerwy Śląska utrzymały fotel lidera, w czym pomogła im duża ilość piłkarzy z kadry pierwszego zespołu. Paradoksalnie, do utraty drugiego gola (54 min.) lepsze wrażenie sprawiał w tej potyczce Pniówek.

PIAST ŻMIGRÓD – STAL BRZEG 0:0
Bliżsi zwycięstwa w tym starciu byli przyjezdni, choć i miejscowi mieli swoje okazje. Ostatecznie, kibice nie zobaczyli choćby jednego gola, a byli za to świadkami aż 10. żółtych kartek, jakie sędzia pokazał piłkarzom.

FOTO-HIGIENA GAĆ – LECHIA ZIELONA GÓRA 2:0
Beniaminek pozostaje wciąż bez punktów, a Foto-Higiena, która w tym meczu była skuteczniejsza, ma ich komplet. Czytając relację na profilu Lechii dowiadujemy się, że to ten zespół przeważał, ale w futbolu liczy się to, co wpadnie do sieci.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – MIEDŹ II LEGNICA 2:1
Wynik tego starcia otworzyli legniczanie. Gwarek szybko wyrównał, a w drugiej połowie zadał decydujący cios.

MKS KLUCZBORK – ROW 1964 RYBNIK 3:3
Szalony mecz w Kluczborku. ROW już po 33 minutach prowadził różnicą dwóch bramek. Na początku II połowy MKS wyrównał, by po kilku minutach znów przegrywać. I gdy wydawało się, że goście odniosą pierwsze w sezonie zwycięstwo, w 90 minucie Kamil Nitkiewicz sprawił, że obie ekipy podzieliły się punktami.

GÓRNIK II ZABRZE – RUCH ZDZIESZOWICE 4:1
Pewne i wysokie zwycięstwo zabrzan, które zdaje się sugerować, że w tym sezonie nie będą już oni tak gościnni na stadionie Sparty, jak to miało miejsce w poprzednich rozgrywkach.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – RUCH CHORZÓW przełożony na 04.09.2019

ŚLĘZA WROCŁAW – POLONIA BYTOM 1:0
Ten mecz relacjonujemy osobno.