Podsumowanie 23. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

5. zwycięstw gospodarzy, 1. remis i 3. zwycięstwa gości, to bilans 23. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3).

24. bramki (śr. 2,66 na mecz) zdobyte zostały w 23. kolejce. Nie ma już zespołu, który by w rudzie wiosennej nie poniósł porażki, a jedyną drużyna, która nie wygrała jeszcze w tym roku, jest gorzowska Warta. Tymczasem fatalnie dla zespołów grających w naszej grupie III ligi wygląda tabela ligi II. W niej aż 3. śląskie zespoły zajmują miejsca w strefie spadkowej, co oznacza, że III ligę na ten moment musiałoby opuścić aż 6. drużyn (Lechia, Warta, Agroplon, Stilon, Stal i MKS). W praktyce po 23. kolejce sytuacja wygląda tak, że lider z Polkowic ma już otwartą autostradę do awansu, zespoły od 2. do 9. miejsca mogą już myśleć o nowym sezonie, a te od miejsca 10. czeka jeszcze batalia o zachowanie ligowego bytu.

PIAST ŻMIGRÓD – WARTA GORZÓW WLKP. 2:0
Piast po bramkach zdobytych w drugiej połowie, odniósł pierwsze w tym roku zwycięstwo, a na takie wciąż jeszcze musi czekać gorzowska Warta, która znajduje się w coraz bardziej krytycznej sytuacji.

LECHIA DZIERŻONIÓW – STILON GORZÓW WLKP. 4:1
Efekt „nowej miotły” zadziałał w Dzierżoniowie. Lechia, która zmieniła trenera, odniosła dopiero drugie w sezonie zwycięstwo na własnym stadionie, które sprawia, że będący w praktycznie beznadziejnej sytuacji zespół, jeszcze broni nie składa. Tymczasem Stilon po fantastycznym początku rundy, przegrywa trzeci z rzędu mecz i powoli zaczyna przypominać drużynę, która tak kiepsko spisywała się jesienią.

STAL BRZEG – MIEDŹ II LEGNICA 1:2
Gol w doliczonym czasie, zapewnił rezerwom Miedzi czwarte z rzędu zwycięstwo, ale też sprawił, że Stal na komplet punktów czeka od 18-stej kolejki.

RUCH RADZIONKÓW – REKORD BIELSKO-BIAŁA 2:2
Gdy w 67 min. Rekord prowadził już 2:0, wydawać się mogło, że pewnie sięgnie po 3 pkt. Zryw gospodarzy w końcowej fazie meczu i gol zdobyty w doliczonym czasie, sprawił jednak, że nowo otwarte boisko w Radzionkowie, wciąż pozostaje niezdobyte przez zespoły gości (trzeba jednak zaznaczyć, że tylko dwukrotnie gościły one w Radzionkowie).

GÓRNIK POLKOWICE -PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE 2:0
Lider zwycięża i powiększa swoją przewagę w tabeli aż do 9 punktów, co w praktyce oznacza, że droga ku II lidze jest przed polkowiczanami szeroko otwarta i tylko oni sami mogą ją sobie utrudnić.

MKS KLUCZBORK – RUCH ZDZIESZOWICE 0:2
W tym meczu nie było lokalnej solidarności i Ruch jako pierwszy w tym roku zespół pokonał MKS, który kończył to spotkanie w zdekompletowanym składzie (czerwona karta w 65 minucie). Po tej porażce MKS otwiera wirtualną strefę spadkową.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – GÓRNIK II ZABRZE 0:2
Do zwycięstw rezerw Górnika zdążyliśmy się już przyzwyczaić ( zabrzanie mają ich najwięcej w całej ligowej stawce). Goście ustalili wynik w końcowych fragmentach pierwszej połowie. Zespół Zagłębia II, po tej porażce awans do II ligi, ma już raczej z głowy wybity.

AGROPLON GŁUSZYNA – FOTO-HIGIENA GAĆ 2:0
Patrząc na to jak te zespoły prezentowały się wiosną, to możemy mówić o końcowym wyniku tego meczu o wcale nie małej niespodziance. Dodajmy jeszcze, że gospodarze obydwa gole zdobyli z rzutów karnych.

ŚLĘZA WROCŁAW – GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 2:0