Porażka piłkarek w sparingu z Mistrzem Polski

W sparingowym meczu rozegranym w Chrząstawie Małej Ślęza Wrocław przegrała z TME SMS Łódź 1:8 (1:4).

Cenny sparing na tydzień przed rozpoczęciem nowego sezonu w II Lidze Kobiet mają za sobą piłkarki wrocławskiej Ślęzy. Nasze zawodniczki zmierzyły się z aktualnym Mistrzem Polski, a dla drużyny prowadzonej przez trenera Marka Chojnackiego spotkanie ze Ślęzą było także ostatnim przetarciem zarówno przed starciem w Ekstralidze Kobiet z APLG Gdańsk jak i turniejem eliminacyjnym do rozgrywek Ligi Mistrzów Kobiet.

Pojedynek ten zgodnie z oczekiwaniami rozpoczął się od przewagi faworyzowanych rywalek. TME SMS szybko narzucił swój styl gry, dłużej utrzymywał się przy piłce, a swoją dominację udokumentował zdobytymi przez ten zespół czterema golami. Ambitnie grające nasze zawodniczki starały się starały się stwarzać zagrożenie pod bramką łodzianek. Dobrej okazji nie wykorzystała Wiktoria Tyza, za to w 33. minucie po podaniu Kingi Podkowy gola dla Ślęzy zdobyła Paulina Zygadlik i do przerwy było 1:4.

Obraz gry nie zmienił się po zmianie stron. SMS dalej dominował na boisku, co przedłożyło się na kolejne bramki dla tej ekipy. Także i nasze piłkarki, a konkretnie dwukrotnie Podkowa miała dwie dobre sytuacje do zmiany wyniku, ale jej próby były minimalnie niecelne. Mecz zakończył się rezultatem 1:8. Mimo tej wysokiej porażki należy pochwalić naszą drużynę, bo szczególnie w drugiej połowie nasze dziewczyny miały fragmenty dobrej gry i doświadczenie zdobyte w spotkaniu z tak wymagającym przeciwnikiem na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Na koniec relacji dziękujemy za gościnę drużynie LZS Czarni Chrząstawa.

ŚLĘZA WROCŁAW – TME SMS ŁÓDŹ 1:8 (1:4)

Bramka dla Ślęzy: Zygadlik (33 min.)

Gole dla rywalek: Nadia Krezyman 2, Gabriela Grzybowska, Oliwia Domin, Małgorzata Lichwa 2, Magda Dąbrowska i Dominika Gąsieniec.

Ślęza: Skużybut (37′ testowana I) – Tyza (56′ Ciesielska), Olbińska, Gaber, Szewczyk, Gruchała, Adamiec, testowana II (25′ testowana III, 72′ testowana II), Walczak, Podkowa, Zygadlik (62′ Gogacz)