PP w Beach Soccerze – Dziewczyny „gryzły piasek”

13. miejsce zajęła Ślęza Wrocław na rozegranych w Gdańsku zawodach o Puchar Polski w Beach Soccerze Kobiet.

 

 

Być może ktoś powie, czym tu się ekscytować, wszak to dopiero 13. miejsce. My zaś powiemy, że dziewczyny spisały się fantastycznie i z ich postawy możemy być tylko dumni.

Gdy przed kilkoma tygodniami Ślęza zgłoszona została do turnieju o Puchar Polski w Beach Soccerze, to niektórzy pukali się w głowę. Byli to jednak ci, co nie znają naszych dziewczyn i ich charakterów. Mimo, że wcześniej nigdy nie grały one na piasku i nie do końca znały przepisy (z trenerem włącznie), to podjęły wyzwanie. Teraz widzimy, że spisały się nadspodziewanie dobrze, a niewiele brakowało, by sprawiły ogromną sensację, bo do awansu do ćwierćfinału naprawdę brakowało bardzo niewiele.

Zaczęło się zgodnie z planem, czyli od dosyć wysokiej porażki z finalistą z ubiegłego roku. Potem było już tylko lepiej. W spotkaniach z drużynami z Poznania i Torunia były bardzo wyrównane i przy odrobinie szczęścia mogły zakończyć się inaczej niż minimalnymi porażkami, a to dałoby awans do najlepszej ósemki. Zabrakło szczęścia ale też doświadczenia w grze na piasku. W meczu z ekipą z Poznania, nasze dziewczyny obijały słupki i poprzeczki. Z toruniankami trzykrotnie prowadziły, by przegrać w końcówce. W tym ostatnim starciu doczekaliśmy się pierwszego, oficjalnego gola zdobytego przez Ślęzę w Beach Soccerze. W meczach o miejsca 13-16 dziewczyny nie dały szans swoim przeciwniczkom i w dobrych humorach mogły zakończyć udział w turnieju.

Co zapamiętamy z tych zawodów. Przede wszystkim to, że dziewczyny w każdym starciu dawały z siebie wszystko. Zapamiętamy piękne bramki i wspaniałe interwencje Oli Malinowskiej (w tym obroniony rzut karny). Martwimy się tylko, czy z ich plecami jest wszystko w porządku, bo ilość prób strzałów efektownymi przewrotkami (stały punkt beach soccera) była imponująca. Podsumowując, możemy powiedzieć, że dziewczyny dosłownie i w przenośni „gryzły piasek”.

Wyniki

Faza grupowa

Ślęza – ISD-AJD Częstochowa 0:6
Ślęza – AZS UAM Poznań 0:1
Ślęza – CUK Toruń 3:4 (Piotrowska 2, Żurawska)

Mecze o miejsca 13-16

Ślęza – Wierzbowianka Wierzbno 8:3 (Żurawska 2, Sokołowska 2, Kruk 2, Kaczor, Piotrowska)
Ślęza – Zdrowie Garwolin 3:1 (Kruk, Żurawska, Piotrowska)

Ślęza – Aleksandra Malinowska, Aleksandra Olbińska, Patrycja Piotrowska, Nikola Żurawska, Pamela Dziadek, Olga Sokołowska, Karina Kruk, Joanna Janik, Aleksandra Kaczor.

Dodajmy jeszcze, że w sobotę nasze piłkarki mogły poczuć duże wsparcie z trybun, bowiem głośno dopingowała ich grupa byłych piłkarzy Ślęzy, przebywających w Gdańsku.