Remis na koniec przygotowań

W sparingowym meczu rozegranym w Legnicy Ślęza Wrocław zremisowała z Pogonią II Szczecin 2:2 (1:0).

W strugach deszczu toczyło się ostatnie przed rozpoczęciem nowego sezonu w III lidze (gr. 3) spotkanie sparingowe piłkarzy Ślęzy Wrocław. Od pierwszych jego minut zarówno wrocławianie jak i piłkarze Pogoni starali się atakować na bramkę rywali, ale próby zawodników obu drużyn były niecelne. Nasi gracze w początkowych minutach stwarzali zagrożenie po strzałach głową. Piłka w pierwszym kwadransie w bardzo małej odległości minęła w taki sposób bramkę po „główkach” Mateusza Stempina i Dominika Krukowskiego. Po uderzeniu futbolówki głową padł też  pierwszy gol dla Ślęzy. W 21. minucie piłkę z prawej strony boiska dośrodkował w pole karne Vinicius, a tam najwyżej wyskoczył do niej wspomniany Krukowski i było 1:0 dla ekipy prowadzonej przez trenera Grzegorza Kowalskiego. Przeciwnik próbował wykorzystywać panujące dziś warunki i na zmoczonej murawie starał się zaskoczyć strzegącego dziś od pierwszych minut naszej bramki Jakuba Wąsowskiego strzałami z dystansu. Próby te były jednak niecelne, albo na posterunku był nasz golkiper. W 38. minucie w odpowiedzi bardzo ładny strzał oddał jeden z testowanych przez nasz sztab szkoleniowy piłkarzy, po którym futbolówka obiła słupek bramki Pogoni! Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie żółto-czerwonych.

W przerwie w zespole Ślęzy doszło do kilku zmian. Na boisku pojawiło się m.in. czterech kolejnych sprawdzanych zawodników. Od początku drugiej połowy gracze ze Szczecina próbowali narzucić swój styl gry. Przeprowadzili kilka dobrych akcji, a najciekawszymi z nich było uderzenie przewrotką jednego z rywali, a także okazja z 60. minuty, po której przed utratą gola uratował nas słupek. W 65. minucie ataki szczecinian przyniosły jednak gola i był remis. Trzy minuty później dobrą indywidualną akcję z drugiej strony boiska przeprowadził jeden z testowanych przez Ślęzę graczy, ale nie udało mu się pokonać golkipera przeciwnika. W 74. minucie wprowadzony za Wąsowskiego Wiktor Gasztyk bardzo udanie interweniował po próbie będącego w dobrej sytuacji jednego z „Portowców”, ale chwilę później niestety musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Nasi piłkarze grali ambitnie do samego końca i to opłaciło się, bo w 80. minucie Hampel doprowadził do wyrównania. W 85. minucie znów świetnie interweniował Gasztyk i pojedynek ten zakończył się ostatecznie wynikiem 2:2.

ŚLĘZA WROCŁAW – POGOŃ II SZCZECIN 2:2 (1:0)

1:0 Krukowski 21′