Skromne zwycięstwo Ślęzy

W sparingowym meczu Ślęza Wrocław wygrała z Sokołem Marcinkowice 2:1.

To był wartościowy sprawdzian dla Ślęzy Wrocław, gdyż Sokół okazał się być bardzo solidnym rywalem i jak zwykle, też rywalem niewygodnym dla żółto-czerwonych.

Goście, choć plasują się w końcówce czwartoligowej tabeli, nie przyjechali do Wrocławia by się tylko bronić, tylko grać otwartą piłkę. Już w pierwszych minutach Sokół oddał dwa niecelne strzały, a z trzecim poradził sobie Igor Czapran. Z biegiem czasu zaczęła się zarysowywać przewaga wrocławian. „Setkę”zmarnował Mikołaj Wawrzyniak, Paweł Fediuk obił słupek, a Mateusz Stempin posłał piłkę w boczną siatkę. W 31 min. doczekaliśmy się pierwszego gola, którego autorem był Przemysław Marcjan, przy asyście Stempina. Kilka minut później, sytuacji sam na sam na gola nie zdołał zamienić Fediuk. W 42 min. goście doprowadzili do remisu, po golu strzelonym przez Roberta Sobieraja.

Na drugą połowę trener Grzegorz Kowalski desygnował tylko młodzieżowców, wśród których większość stanowili juniorzy. W 50 min. najmłodszy z nich, Szymon Majchrzak popisał się znakomitą interwencją po strzale jednego z rywali. Chwilę potem, Roman Heresh wyłożył piłkę jak na tacy Dominikowi Krukowskiemu, a ten ponownie wyprowadził 1KS na prowadzenie. Moment później powinno być już 3:1 gdyby Heresh z dwóch metrów nie trafił w bramkarza. Do końca meczu wynik się już nie zmienił, mimo sytuacji z obydwu stron.

ŚLĘZA WROCŁAW – SOKÓŁ MARCINKOWICE 2:1 (1:1)

1:0 Marcjan 31′
1:1 Sobieraj 42′
2:1 Krukowski 51′

Ślęza – I połowa – Czapran, Samiec, Tomaszewski, Dudek, Marcjan, Stempin, Niewiadomski, Olek, Wawrzyniak, Fediuk, Kluzek
II połowa – Majchrzak, Dudek, Murat, Malczyk, Krukowski, Hampel, Heresh, Maciołek, Fediuk, Jakóbczyk, testowany