Ślęza – Górnik II Zabrze: wypowiedzi pomeczowe

Oto, co po spotkaniu Ślęza Wrocław – Górnik II Zabrze powiedzieli członkowie sztabów szkoleniowych i piłkarze obu zespołów.

 

Marcin Herc (trener bramkarzy Ślęzy): „Zagraliśmy dziś dobry mecz. Przeważaliśmy przed dużą jego część, stworzyliśmy sobie wiele dobrych okazji do zdobycia bramki, nie brakowało nam ambicji i woli walki i… przegraliśmy . Zespół dobrze zareagował po stracie gola, dążyliśmy do zmiany wyniku, stwarzaliśmy sobie okazje, ale zabrakło skuteczności w decydujących momentach, by odwrócić losy spotkania. Inna sprawa, że zbyt łatwo tracimy bramki. To musi się zmienić. Inaczej trudno będzie nam zdobywać ligowe punkty.”

Piotr Gierczak (trener Górnika II): „To był ciężki mecz rozgrywany przy niesprzyjającej za bardzo do gry pogodzie. Było przez nią trochę przypadku. To są dla nas bardzo ważne trzy punkty.”

Mateusz Kluzek (Ślęza): „Niestety kolejny nasz przegrany mecz. Na pewno nie tak wyobrażaliśmy sobie początek piłkarskiej wiosny. Który to już raz tracimy gola jako pierwsi, a potem musimy gonić wynik. Sytuacji nie brakuje, jednak nadal nie potrafimy zamienić ich na bramki. Zostaje nam walczyć o przełamanie w następnym spotkaniu.”

Łukasz Wolsztyński (Górnik II): „Myślę, że mogliśmy ten mecz zamknąć już w pierwszej połowie. Sam miałem dwie sytuacje, które powinienem zamienić na bramki. W końcówce było dużo nerwówki i walki, ale wynik nie zmienił się. Cieszymy się, że wygraliśmy! Ślęza pokazała się z bardzo dobrej strony. Walczyła, udowodniła, że jest zgranym zespołem, który potrafi dobrze operować piłką. Myślę, że w kolejnych meczach będą punktować.”