Ślęza lepsza w sparingu od Foto – Higieny

W sparingowym meczu rozegranym w Gaci Ślęza Wrocław pokonała miejscową Foto – Higienę 3:1.

W strugach deszczu rozgrywany był w Gaci ostatni przed ćwierćfinałowym meczem okręgowego Pucharu Polski sparing żółto – czerwonych z  miejscową Foto – Higieną. Już w 4. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasza Dyra Piotr Stępień główkował obok bramki rywali. Miejscowi odpowiedzieli chwilę później, kiedy po strzale jednego z przeciwników udaną interwencją popisał się Piotr Zabielski. W 10. minucie było już jednak 1:0 dla wrocławian. Po podaniu Stępnia na prowadzenie podopiecznych trenera Grzegorza Kowalskiego wyprowadził Kornel Traczyk. W kolejnych minutach na boisku było dużo gry w środkowej strefie boiska, a godnymi odnotowania były akcje z 21. minuty, kiedy to piłka po strzale Marcina Przybylskiego trafiła w boczną siatkę bramki Ślęzy i pięć minut później, kiedy z drugiej strony Jakub Gil uderzył z rzutu wolnego futbolówkę nad poprzeczką. W 34. minucie Ślęza zdobyła drugiego gola. Po ładnej akcji Ahmeda Traczyk po raz drugi w tym spotkaniu bardzo ładnym strzałem z około 20 metrów podwyższył wynik. Tuż przed przerwą Foto  – Higiena mogła zdobyć kontaktowe trafienie, ale zarówno strzały Przybylskiego jak i doskonale znanego nam Macieja Matusika nie zmieniły rezultatu.

To co nie powiodło się miejscowym przed przerwą udało się tuż po wznowieniu gry, kiedy celną główką popisał się inny były zawodnik żółto – czerwonych Andrzej Korytek. W 60’ minucie na boisku pojawiła się w naszej ekipe spora liczba testowanych graczy. Siedem minut potem Iegor Tarnov uderzył z rzutu wolnego tuż obok bramki wprowadzonego za Zabielskiego Mateusza Adamczyka. Nasz bramkarz pokazał się z dobrej strony w 74. minucie, kiedy obronił strzał z dystansu Michała Gałaszewskiego. W 75’ minucie po akcji Piotra Kotyli jeden z testowanych przez nasz zespół graczy zdobył trzeciego gola dla wrocławian. W 80’ minucie znów blisko szczęścia znów był Gałaszewski, ale ostatecznie mecz ten zakończył się wynikiem 1:3.

FOTO – HIGIENA GAĆ – ŚLĘZA WROCŁAW 1:3 (0:2)

0:1 Traczyk 10′
0:2 Traczyk 34′
1:2 Korytek 50’
1:3 testowany 70’
Ślęza: Zabielski (55’ Adamczyk) – Dyr (60’  testowany I), Tomaszewski (45’ Guilherme), Muszyński (60’ testowany II), Stempin (60’ Stańczak), Ahmed (60’ Szewczyk) Olejniczak (60’ testowany III), Traczyk (60’ testowany IV), Bialik (60’ testowany V), Gil (46’Kotyla), Stępień