Ślęza w Lubinie lepsza od Falubazu

W rozegranym w Lubinie meczu sparingowym Ślęza Wrocław wygrała z Falubazem Zielona Góra 2:1

Drugie z rzędu sparingowe zwycięstwo odniosła Ślęza. Tym razem wrocławianie okazali się lepsi od zielonogórskiego Falubazu, a choć wygrali skromnie, to ich gra mogła się podobać.

Tradycyjnie już 1KS zagrał dwoma jedenastkami. Tym razem jednak trener Grzegorz Kowalski postanowił przetestować inne zestawienia personalne w poszczególnych liniach i mocno namieszał w składach, które różniły się znacząco od tych z poprzednich spotkań.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale zdecydowanie częściej bramce rywali zagrażali wrocławianie. Już w 10 min. Ślęza powinna objąć prowadzenie, lecz Kornel Traczyk zamiast podać do zdecydowanie lepiej ustawionego partnera, sam postanowił sprawdzić golkipera Falubazu. Chwilę później po wrzutce z rzutu wolnego Jakuba Jakóbczyka, jeden z testowanych piłkarzy posłał piłkę głową tuż nad poprzeczką. Mecz toczył się w dobrym tempie, a akcję co chwilę przenosiły się spod jednej pod drugą bramkę. W 31 min. arbiter podyktował rzut wolny dla zielonogórzan. Do piłki ustawionej blisko linii bocznej boiska podszedł Jakub Babij i dośrodkował ją w pole karne. Tymczasem żaden z piłkarzy nie przeciął jej lotu i ta ku ogólnemu zaskoczeniu wylądowała w siatce. Ślęza mogła i powinna wyrównać jeszcze przed przerwą mając ku temu sporo okazji. Po uderzeniu kolejnego z testowanych zawodników, piłkę z pustej bramki wybił jeden z defensorów Falubazu. W innych sytuacjach swój zespół przed utratą gola uchronił znakomicie spisujący się w bramce Łukasz Budzyński.

Po przerwie inicjatywa należała do wrocławian. Wyrównujący gol zdobyty został przez Macieja Matusika, który dobił futbolówkę po niepewnej interwencji golkipera Falubazu po uderzeniu Mateusza Stempina. Falubaz mógł odzyskać prowadzenie, ale „setki” nie wykorzystał Wojciech Okińczyć. Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło w 80 min. Kajetan Łątka odebrał piłkę Okińczycowi, ta trafiła do Adriana Niewiadomskiego, który uderzeniem z 20 metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi.

ŚLĘZA WROCŁAW – FALUBAZ ZIELONA GÓRA 2:1 (0:1)

0:1 Babij 31′
1:1 Matusik 57′
2:1 Niewiadomski 80′

Ślęza – I połowa – Ziarko, Molski, Wdowiak, Grabowski, Berkowicz, Repski, Muszyński, Kluzek, testowany, Traczyk, Jakóbczyk.
II połowa – testowany, Mańkowski, Korytek, Małecki, Łątka, Stempin, Niewiadomski, Jarczak, Berkowicz, Sakwa, Matusik.

Falubaz – Budzyński (46’Kowalski), Ostrowski (67’Kosiński), Ziętek, Górski, Kobusiński – Ekwueme, Małecki (56’Izdebski), Babij, Mycan (53’Piechocki), Cipior, Okińczyc