Ślęza wygrała w dziesiątkę

W meczu 11. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3) Ślęza Wrocław wygrała z Foto-Higieną Gac 1:0.

 
Że Ślęza Wrocław to drużyna z charakterem wiedzieliśmy od dawna, ale dziś piłkarze grający w żółto-czerwonych barwach piłkarze dobitnie to potwierdzili, grając od 20 minuty w dziesiątkę. Sam mecz nie stał być może na zbyt wysokim poziomie, ale emocji w nim nie brakowało. Niestety, w kiepskiej formie był dziś arbiter, który pokazał aż 10. kolorowych kartoników (9 żółtych i 1 czerwony). Sędzia z Bytomia używał gwizdka w często absurdalnych sytuacjach, a brakowało mu tchu, by w niego dmuchnąć gdy było to aż nadto wskazane.

W zespole Ślęzy poza kadrą meczową znaleźli się z powodów zdrowotnych Filip Olejniczak, Adrian Repski i Łukasz Palmowski. Foto-Higiena zagrała za to bez kontuzjowanego Janusza Gancarczyka.

Przez pierwszy kwadrans kibice mogli zaobserwować sporo walki w środkowej strefie boiska, a nie zobaczyli za to żadnej akcji podbramkowej. Pierwszy, niecelny strzał w meczu oddał z rzutu wolnego w 15 min. Dominik Wejerowski. To co najgorszego (tak w tym momencie myśleliśmy), co mogło się stać, stało się w 20 min. Fatalny błąd popełnił Jakub Bohdanowicz podając piłkę Szymonowi Kroczowi. Piłkarz Foto-Higieny pobiegł w kierunku bramki, ale przed polem karnym zdaniem sędziego (bo są też i inne opinie na temat tej sytuacji) nieprzepisowo zatrzymał go Hubert Muszyński, za co ujrzał czerwoną kartkę. Ta sytuacja sprawiła, że wrocławianie zmuszeni zostali do zmiany meczowej taktyki i tak też się stało. Pokazali przy tym, że piłka nożna jest dyscypliną dla ludzi myślących, bowiem zagrali bardzo mądrze i zdyscyplinowanie. Przełożyło się to na to, że mający liczebną przewagę goście, w całym meczu stworzyli tylko kilka zagrożeń podbramkowych, które spokojnie można by policzyć na palcach jednej ręki. W 22 min. ponownie z rzutu wolnego pomylił się Wejerowski, a w 26 min. Piotr Szermach poradził sobie ze strzałem Miłosza Kubackiego. Tymczasem wrocławianie czekali na swoją szansę i doczekali się takiej w 35 min. Maciej Matusik doskonałym prostopadłym podaniem obsłużył Szymona Lewkota, a ten nie dał szans na skuteczną interwencję Marcinowi Gąsiorowskiemu. Dodajmy jeszcze, że był to jedyny strzał oddany przez żółto-czerwonych w pierwszej odsłonie meczu. Tuż przed przerwą przyjezdni mięli wręcz wymarzoną okazję do wyrównania, ale uderzenie z kilku metrów jednego z piłkarzy Foto-Higieny w kapitalny sposób wybronił Szermach.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Inicjatywa, co zrozumiałe należała do gości, ale to Ślęza była bliższa zdobycia kolejnych goli. W 48 min. po zaskakującym uderzeniu Mateusza Stempina piłka odbiła się od poprzeczki, a strzał Mateusza Kluzka z 57 min. obronił Gąsiorowski. W 64 min. Adrian Niewiadomski obrócił się z piłką w kierunku bramki i oddał strzał po którym wydawać się mogło, że futbolówka zatrzepocze w siatce, a tymczasem o centymetry minęła słupek. Po stronie gości można było zaobserwować coraz większą nerwowość, wynikającą z ich niemocy. W 72 min. niecelnie główkował Marek Gancarczyk, a po drugiej stronie zbyt wysoko uderzył Jakub Berkowicz. W 79 min. Michał Hawryło zamierzał dośrodkować piłkę w pole karne, lecz tak się pomylił, ze ta niespodziewanie trafiła w poprzeczkę. Już w doliczonym czasie Szermach bez problemu obronił uderzenie Jegora Tarnova.

Choć skromne, to zwycięstwo Ślęzy było jak najbardziej zasłużone. Wrocławianie pokazali, że potrafią się odnaleźć w trudnych momentach i za to należą im się duże brawa.

ŚLĘZA WROCŁAW – FOTO-HIGIENA GAĆ 1:0 (1:0)

1:0 Lewkot 35′

Ślęza – Szermach, Stempin (58’Berkowicz), Bohdanowicz, Lewkot (46’Niewiadomski), Matusik (46’Traczyk), Kluzek (88’Mańkowski), Molski, Łątka, Wdowiak, Muszyński, Tomaszewski
rezerwa – Banach, Jakóbczyk, Skórnica

Foto-Higiena – Gąsiorowski, Bujakiewicz (58’Orzechowski), Barski, Grochowski, Gałaszewski (46’M.Gancarczyk), Cieśla, Wejerowski, Staroń, Krocz, Kubacki (58’Tarnov), Piórecki (68’Hawryło)
rezerwa – Mynarski, Dołgan, Stachowski

Sędziowali – Sławomir Smaczny (Bytom) oraz Marcin Stoń i Dawid Woliński
Żółte kartki – Stempin, Bohdanowicz, Łątka, Traczyk, Berkowicz (Ślęza), Gąsiorowski, Barski, Staroń, Tarnov (Foto-Higiena)
Czerwona kartka – Muszyński (Ślęza) 20′
Widzów – 150