Ślęza zagra z Rekordem Bielsko-Biała po raz 3

Sobotni mecz Ślęzy Wrocław z Rekordem Bielsko-Biała będzie trzecią w historii potyczką obydwu zespołów.

Do pierwszego meczu Ślęzy z Rekordem doszło 18 września 2016 r. w Bielsku-Białej. Po 8. minutach gospodarze po dwóch golach zdobytych przez Dawida Hałata prowadzili już 2:0 i zapowiadało się, że to spotkanie może zakończyć się pogromem wrocławian. Stało się jednak inaczej. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola z rzutu karnego zdobył Mateusz Kluzek, a w drugiej połowie ten sam zawodnik zdołał doprowadzić do wyrównania, a gola na wagę zwycięstwa (3:2) dla żółto-czerwonych zdobył Jakub Jakóbczyk.

Rewanżowy mecz odbył się 6 maja 2017 r. w Oławie i zakończył się wynikiem 1:1. Bramki w nim padały w drugiej połowie. Prowadzenie dla Ślęzy uzyskał za rzutu karnego Mateusz Kluzek, a do wyrównania doprowadził Dawid Nagi.

Bilans spotkań : 1. zwycięstwo Ślęzy, 1. remis. Bramki 4:3 dla Ślęzy.