UEFA Regions’ Cup – Dolny Śląsk w finale

W rozegranym w Neustadt, kończącym grupowe rozgrywki turnieju UEFA Regions’ Cup, reprezentacja Dolnego Śląska zremisowała z Hradec Kralove 2:2.

Punktualnie o godz.17:30 rozpoczęły się dwa decydujące mecze w rywalizacji o awans do finału UEFA Refgion’s Cup 2019. Szanse na środowy występ przeciwko Bawarii miały trzy zespoły. Mające po 4. pkt drużyny Kastylii i Dolnego Śląska, oraz mający jeden punkt zespół Hradec Kralove. W najkorzystniejszej sytuacji byli Hiszpanie, którzy legitymowali się lepszym stosunkiem bramkowym od naszej reprezentacji. Do 30. minuty w prowizorycznej tabeli nic się nie zmieniało, ale właśnie w niej bramkę zdobyli Rosjanie, co powodowało, że na 1. miejsce w grupie wskoczył Dolny Śląsk. Tymczasem, nasza drużyna mimo optycznej przewagi i większej ilości prób strzeleckich, wciąż nie mogła otworzyć wyniku starcia z Czechami. W 40 minucie wszystko wróciło do pierwotnego stanu, bowiem wyrównującego gola zdobyli Hiszpanie. Taki stan utrzymał się do przerwy.

Znakomicie rozpoczęła się dla nas druga połowa, bo już w 48 min. Adrian Niewiadomski zdobył gola dla Dolnego Śląska. Z prowadzenia cieszyliśmy się jednak bardzo krótko, bo 2. minuty później drużyna Hradec Kralove wyrównała. W 64 min. znów przybliżyliśmy się do finał;u, po golu Kornela Traczyka. Tymczasem w drugim meczu naszej grupy wynik nie uległ zmianie. Kwadrans przed zakończeniem obydwu spotkań, ich wyniki nie uległy zmianie. Zapowiadało to emocjonujące końcówki w obu starciach. Powoli bardziej zaczęliśmy interesować się starciem Hiszpanów z Rosjanami. Cały czas przeważali w nich piłkarze z półwyspu iberyjskiego, ale to Rosjanie po kontratakach zmarnowali cztery „setki” (m.in. trafili w słupek). W 88 min. Południowy Region Czayka zdobywa gola, a to oznaczało, że finał dla Dolnego Śląska jest już na wyciągnięcie ręki. W naszym meczu arbiter doliczył 5 minut, a na drugim stadionie spotkanie miało trwać o 4. minuty dłużej. W 95 min.Czesi zdołali wyrównać, ale że Hiszpanie nie potrafili już odwrócić wyniku, oznaczało to tylko jedno, Dolny Śląsk awansował do wielkiego finału UEFA Regions’ Cup 2019.

DOLNY ŚLĄSK – HRADEC KRALOVE 2:1 (0:0)

1:0 Niewiadomski 48′
1:1 Petrik 50′
2:1 Traczyk 64′
2:2 Tobias 90+5′

Dolny Śląsk – Krawczyk, Borowy (85’Niemienionek), Niewiadomski, Pożarycki, Słonecki, Traczyk, Kluzek (57’Jaros), Bohdanowicz, Baszak (46’Buryło), Caliński, Tomaszewski

4. Region Południowy Chayka 3 3 2-3

Finałowy mecz pomiędzy Bawarią i Dolnym Śląskiem odbędzie się w środę o godz.18:30 na stadionie w Burghausen