UEFA Regions’ Cup – Szwajcarzy pokonani

W rozegranym w San Giuliano meczu 1. kolejki turnieju eliminacyjnego UEFA Region” Cup reprezentacja Dolnego Śląska wygrała z reprezentacją regionu Vaud (Szwajcaria) 3:1

Sugerując się tekstową relacja z tego meczu, można było odnieść wrażenie, że od samego jego początku inicjatywa należała do naszej drużyny. Potwierdzały to statystyki dotyczące strzałów i rzutów rożnych, w których to Dolny Śląsk mocno przeważał. Mimo to, to Szwajcarzy już w 8 min. otworzyli wynik. Z tych że samych statystyk, można było wywnioskować, że piłkarze Vaud nie przebierali w środkach, zdecydowanie częściej faulując. Do przerwy rezultat nie uległ jednak zmianie.
Po zmianie stron Dolnoślązacy nie ustawali w dążeniu do zmiany rezultatu i dopięli swego w 68 min. po trafieniu Mateusza Magdziaka. Na tym nasi piłkarze nie zamierzali poprzestać. Wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Kornel Traczyk wyprowadził na prowadzenie reprezentację naszego regionu w 74 minucie. Już w doliczonym czasie końcowy rezultat ustalił Marcin Buryło.

DOLNY ŚLĄSK – VAUD 3:1 (0:1)

0:1 Bunjaku 8′
1:1 Magdziak 68′
2:1 Traczyk 74′
3:1 Buryło 90+3′

Dolny Śląsk – Spaleniak, Borowy, Magdziak, Pożarycki, Buryło, Kluzek (64’Traczyk), Bohdanowicz, Ciupka (79’Bońkowski), Łątka, Tomaszewski (60’Galas), Jaros