Zmarł były piłkarz i trener Ślęzy Wrocław – Józef Majdura

We wtorek, 9 lipca, w wieku 84 lat zmarł były piłkarz i trener Ślęzy Wrocław, Józef Majdura. W 2018 roku został odznaczony tytułem Legendy Ślęzy Wrocław. 
Józef Majdura ze Ślęzą Wrocław był związany od lat pięćdziesiątych. W 1958 roku z drużyną 1KS-u zwyciężył w rozgrywkach III ligi. Następnie pełnił rolę trenera piłki nożnej sekcji młodzieżowych, praca z wrocławską młodzieżą zawsze była dla Niego rzeczą priorytetową. W 1983 roku jako I trener wprowadził żółto-czerwonych do II ligi. To pod Jego skrzydłami w barwach Ślęzy Wrocław zadebiutował obecny trener, Grzegorz Kowalski. W 2018 roku otrzymał tytuł „Legendy Ślęzy Wrocław”. Z powodu złego stanu zdrowia odwiedziła Go wówczas delegacja klubowa, co było momentem wzruszającym oraz w pełni zasłużonym. 1 Klub Sportowy Ślęza Wrocław zawsze był dla śp. Józefa Majdury klubem najważniejszym, co zresztą otwarcie przyznawał.
 Ja się zawsze czułem związany z klubem. Jako zawodnik i trener spędziłem w Ślęzie kupę czasu. Dla mnie to jest klub numer jeden – śp. Józef Majdura.
Zawsze interesował się wynikami drużyny i nosił w sercu swój macierzysty klub. W historii Ślęzy Wrocław Józef Majdura zapisał się złotymi zgłoskami.
Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się mszą św. żałobną w sobotę, 13.07.2019 r. o godz. 12.00 w kaplicy na cmentarzu w Chwałowicach gm. Jelcz-Laskowice.
W najbliższych dniach ukaże się dłuższe wspomnienie śp. Józefa Majdury.