Podsumowanie 11. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Wydarzeniem 11. kolejki rozgrywek III ligi było zwolnienie trenera Piasta Żmigród.

POLONIA GŁUBCZYCE – PIAST ŻMIGRÓD 1:2
Czwarta z rzędu porażka Piasta przelała czarę goryczy, czego konsekwencją było zwolnienie trenera Grzegorza Podstawka i jego asystenta Pawła Wolańskiego. Bezkrólewie w Żmigrodzie nie trwało długo, bo już ogłoszono nazwisko nowego szkoleniowca Piasta, a jest nim Kamil Socha. Tymczasem beniaminek z Głubczyc odniósł swoje drugie zwycięstwo, zdobywając decydującego gola w doliczonym czasie, grając przy tym od 69 min. w dziesiątkę (czerwona kartka)

REKORD BIELSKO-BIAŁA – PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE 1:4
Zaskakujący rezultat, ale mniej on już dziwi gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że jeden z piłkarzy gospodarzy już w 5 min. zobaczył czerwony kartonik. Co prawda w 74 min. siły zostały wyrównane, ale wtedy było już praktycznie po meczu.

STAL BRZEG – LECHIA DZIERŻONIÓW 3:1
Brzeska twierdza pozostaje wciąż niezdobyta, choć gdyby Lechia wykazała się lepszą skutecznością to mogło by być inaczej.

STAL BIELSKO-BIAŁA – GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 2:3
Rewelacyjny beniaminek z Tarnowskich Gór nie przestaje zaskakiwać. Przegrał dotąd tylko raz, a miało to miejsce w 3. kolejce. Jest też jedynym zespołem, który nie przegrał meczu na wyjeździe. Gwarek wskoczył już na 3. miejsce w tabeli, mający przy tym o jedno spotkanie rozegrane mniej.

MIEDŹ II LEGNICA – FALUBAZ ZIELONA GÓRA 0:2
Dla Falubazu było to piąte z rzędu spotkanie bez porażki. W Legnicy goście 2:0 prowadzili już po 10. minutach i dowieźli ten rezultat do samego końca. Tymczasem sytuacja rezerw Miedzi staje się coraz bardziej niewesoła.

KS POLKOWICE – GÓRNIK II ZABRZE 1:6
Rezultat może zaskakiwać, a zwłaszcza rozmiary zwycięstwa gości. Górnik wykorzystując przerwę w rozgrywkach ekstraklasy przywiózł do Polkowic mocno wzmocniony zespół (w podobnym składzie zagrał ze Ślęzą, ale wtedy przegrał) i rozgromił mających drugoligowe aspiracje gospodarzy.

SKRA CZĘSTOCHOWA – ZAGŁĘBIE II LUBIN 1:0
Kilku minut zabrakło by Skra straciła pierwsze punkty na własnym boisku. Tak się nie stało dzięki bramce zdobytej w 84 minucie.

UNIA TURZA ŚL. RUCH ZDZIESZOWICE 1:1
Wynik, który nie satysfakcjonuje żadnego z zespołów. Unii bo wciąż pozostaje w strefie spadkowej, a Ruchu dlatego, że po zwycięstwie ze Stala Brzeg, wydawać się mogło, że „Zdzichy” rozpoczną marsz w górę tabeli, jak nad przedsezonowego faworyta przystało.

STILON GORZÓW WLKP – ŚLĘZA WROCŁAW 1:2
Ten mecz relacjonujemy osobno.

Zapowiedź

STAL BIELSKO-BIAŁA – PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE środa 11. października godz.15
Zaległy mecz 9. kolejki. Zagrają w nim dwa zespoły środka tabeli, a zwycięstwo jednego z nich przybliży go do czołówki.