Podsumowanie 31. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Sześć zwycięstw gospodarzy, jedno gości i dwa remisy, to bilans 31. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3).

W rywalizacji o awans  praktyce pozostały dwa zespoły, a na fotel lidera powróciły rezerwy Śląska. Oficjalnie już zdegradowany został LZS Starowice. Dobre wieści napłynęły z II ligi, w której na kolejkę przed zakończeniem sezonu wśród drużyn znajdujących się pod kreską, nie ma żadnej z naszego makroregionu, a jeśli to się nie zmieni po ostatniej kolejce, to oznacza, że z naszej grupy III ligi spadną tylko trzy zespoły. W 31. kolejce strzelono 28 bramek, co daje średnią 3,11 gola na mecz.

WARTA GORZÓW WLKP. – REKORD BIELSKO-BIAŁA 2:2
Samymi remisami awans trudno uzyskać, a dla Rekordu był to już trzeci z rzędu podział punktów. Wszystko co najważniejsze w tym meczu działo się w jego początkowym okresie. Po 17 minutach Warta prowadziła 2:0, a w 31 minucie było już 2:2.

GÓRNIK II ZABRZE – KARKONOSZE JELENIA GÓRA 2:1
Karkonosze zaznały pierwszej porażki po zmianie trenera.

GÓRNIK POLKOWICE – LECHIA ZIELONA GÓRA 2:0
Swoją wyższość w tym spotkaniu gospodarze udokumentowali w drugiej połowie, strzelając podczas niej obie bramki.

LZS STAROWICE DOLNE – UNIA TURZA ŚL. 1:4
Pewne, a zarazem arcyważne zwycięstwo odniosła Unia, która dzięki niemu jest już bardzo bliska zachowania trzecioligowego bytu.

CARINA GUBIN – ODRA BYTOM ODRZAŃSKI 2:0
Mecz o przysłowiowe 6 pkt, w którym zwyciężyli gospodarze, którzy dzięki temu w praktyce mogą być już pewni utrzymania. Dla Odry ta porażka sprawia, że wciąż sytuacja tej drużyny jest bardzo niepewna.

GWAREK TARNOWSKI GÓRY – STILON GORZÓW WLKP. 1:1
Tylko remis Gwarka w tym starciu nie zmienił dramatycznego położenia tego zespołu.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – MKS KLUCZBORK 2:1
Przegrywając w Pawłowicach, MKS w praktyce wypisał się z rywalizacji o awans.

ŚLĄSK II WROCŁAW – RAKÓW II CZĘSTOCHOWA 3:0
Pewne zwycięstwo Śląska, który dzięki niemu znów ma wszystko w swoich rękach. Dla rezerw Rakowa ta porażka może mieć bardzo przykre konsekwencje.

LKS GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ – ŚLĘZA WROCŁAW 3:1