Podsumowanie 33. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Siedem zwycięstw gospodarzy, jedno gości i jeden remis, to bilans 33. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3).

Dwa zespoły rywalizujące o awans wygrały swoje mecze. Trzecim spadkowiczem został Gwarek Tarnowskie Góry. W 33. kolejce strzelono 31 bramek, co daje średnią 3,44 gola na mecz.

LKS GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ – LKS STAROWICE DOLNE 3:0
Goście trzymali się dzielnie do przerwy, lecz po niej gospodarze rozwiązali worek z bramkami.

GÓRNIK II ZABRZE – CARINA GUBIN 2:2
Carina, mimo że już od 12 min. grała w dziesiątkę (czerwona kartka), była bardzo blisko tego, by już w tym meczu zapewnić sobie utrzymanie. Goście prowadzili 2:0 do 73 min. a gola, który spowodował, że wciąż nie są jeszcze pewni utrzymania, stracili w 89 min.

RAKÓW II CZĘSTOCHOWA – MKS KLUCZBORK 1:0
Rezerwy Rakowa godnie pożegnały się z własną publicznością, w ostatnim domowym meczu w III lidze.

ŚLĄSK II WROCŁAW – STILON GORZÓW WLKP. 3:0
Oba zespoły miały w tym meczu całkiem inne cele i oba je osiągnęły. Rezerwy Śląska musiały wygrać, by zachować szansę na awans, a Stilon grając młodzieżą, w praktyce zapewnił już sobie 1. miejsce w PJS.

ODRA BYTOM ODRZAŃSKI – UNIA TURZA ŚL. 1:0
Jedyny gol w tym meczu strzelony został w 5. minucie doliczonego czasu, a miał on kolosalne znaczenie dla obydwu drużyn. Odra dzięki temu trafieniu wciąż może liczyć na zachowanie trzecioligowego bytu, a sytuacja Unii w tej kwestii stała się jeszcze bardziej skomplikowana. Goście w tm spotkaniu ułatwili trochę zadanie miejscowym,bo już w 58 min. jeden z ich zawodników musiał przedwcześnie opuścić boisko, po zobaczeniu czerwonej kartki.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – LECHIA ZIELONA GÓRA 4:2
Lechia mimo porażki, nie jest już zagrożona spadkiem, a Pniówek tym zwycięstwem zapewnił sobie 5. miejsce na koniec sezonu.

GÓRNIK POLKOWICE – KARKONOSZE JELENIA GÓRA 2:1
Duży wpływ na końcowy rezultat tego starcia miała czerwona kartka, jaką w 58 min. ukarany został bramkarz Karkonoszy.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – REKORD BIELSKO-BIAŁA 1:4
Gdy w 8 min. zawodnik Gwarka zobaczył czerwoną kartkę, stało się jasne, że Rekord z takiego prezentu skorzysta i tak też się stało. Goście wygrali pewnie, zachowując pozycję lidera a przy okazji pogrążyli drużynę z Tarnowskich Gór, która po 7. sezonach żegna się z III ligą.

WARTA GORZÓW WLKP. – ŚLĘZA WROCŁAW 5:0