Przegląd kadr w przegranym sparingu

W rozegranym na Polach Marsowych meczu sparingowym, Ślęza Wrocław przegrała ze Śląskiem II Wrocław 2:8.

Za nami pierwszy w okresie przygotowawczym do nowego sezonu sparing Ślęzy Wrocław. Jego rezultat być może dla niektórych kibiców jest niepokojący, ale tak naprawdę, nie ma co do niego przykładać większej wagi. Trener Grzegorz Kowalski postanowił w tym starciu sprawdzić aż 30 zawodników, wśród których zdecydowaną większość stanowiła młodzież, a nie zabrakło też grupy zawodników testowanych (również bardzo młodych). W rezerwach Śląska nie zabrakło za to zawodników z kadry pierwszej drużyny, m.in. Simona Schieracka, Krzysztofa Kurowskiego czy też powracających z wypożyczeń Javiera Hyjka i Adriana Bukowskiego.

Z punktu widzenia kibica najbardziej ciekawa była pierwsza część meczu (rozegrany on został w trzech tercjach po 40 minut każda), gdy oba zespoły wystąpiły w potencjalnie najsilniejszych zestawieniach. W początkowych minutach tej odsłony dwukrotnie zagrożenie stworzył Śląsk, lecz za każdym razem bardzo dobrze spisał się testowany przez 1KS bramkarz (rocznik 2008). Potem więcej z gry miała już Ślęza. W 17 min. Robert Pisarczuk przejął piłkę po błędzie obrońcy, a Kamil Olek wpakował ją do bramki. Żółto-czerwoni próbowali też uderzać z dystansu. Przy takiej próbie Mateusza Kluzka, lot piłki zmierzającej do bramki przeciął Hubert Muszyński, kierując ją głową na rzut rożny. W 31 min. po faulu na Oku, z rzutu karnego drugiego gola dla Ślęzy strzelił Pisarczuk.

W drugiej i trzeciej tercji, gdy w zespole Ślęzy grała już w praktyce tylko młodzież, zdecydowanie lepszy był już Śląsk, który w każdej z tych części zdobył po 4 gole. Mimo to my szukaliśmy pozytywów i kilka takich też znaleźliśmy, jak choćby akcja 15-sto letniego Karola Chmielewskiego, zakończona niezłym uderzeniem po którym piłka przeleciała niewiele nad poprzeczką. Warto jeszcze zaznaczyć, że dla Chmielewskiego, jak też jeszcze kilku innych zawodników, było to pierwsze spotkanie z dorosłą piłką nożną, w jakże krótko przecież trwającej ich przygodzie z futbolem.

ŚLĄSK II WROCŁAW – ŚLĘZA WROCŁAW 8:2 (0:2, 4:0, 4:0)

Bramki dla Ślęzy – Olek, Pisarczuk (karny)
Bramki dla Śląska II – Kaliszczak 2, testowany 2, Schierack, Milewski, Sharabura (karny), Wróblewski

Ślęza – I tercja – testowany 1, Jabłoński, Bieńkowski, Wawrzyniak, Kluzek, Pisarczuk, Marcjan, Kozik, Olek, Afonso, testowany 2.
II tercja – Komicz, Kifert, Kudelskyi, Ulatowski, Baczul, Chmielewski, testowany 3, testowany 4, testowany 5, Pierożak, testowany 6.
III tercja – Majchrzak, Kifert, Kudelskyi, Heresh, Vanda, testowany 6, Kuczma, Hampel, Yakovenko, testowany 7, testowany 8.