Solidne przetarcie w Głogowie

W rozegranym w Głogowie meczu sparingowym, Ślęza Wrocław przegrała z miejscowym Chrobrym 0:1.

Po wtorkowym remisie z Odrą Opole, Ślęza Wrocław ponownie miała okazje skonfrontować swoje siły z pierwszoligowcem i na jego tle zaprezentowała się bardzo przyzwoicie.

Pierwsze pół godziny tego meczu było bardzo wyrównane. Obie drużyny miały swoje okazje, a najlepszą z nich zaprzepaścił w 15 min. testowany przez 1KS napastnik, który mając doskonałą okazję pozwolił wykazać się bramkarzowi. Ostatni kwadrans pierwszej połowy Ślęza grała w dziesiątkę, po czerwonej kartce jaką ukarany został Sebastian Jezierski. W tym okresie gospodarze mocno przycisnęli, lecz dobrze grający w defensywie wrocławianie, dowieźli bezbramkowy remis do przerwy.

W drugiej połowie żółto-czerwonych na boisku pojawiło się ponownie jedenastu. Mimo to, krótko po wznowieniu gry, głogowianie strzelili jedynego, jak się potem okazało gola w tym meczu. Ślęza miała kilka dobrych okazji by doprowadzić do wyrównania, a najlepszą z nich zaprzepaścił w 62 min. Mikołaj Wawrzyniak.

CHROBRY GŁOGÓW – ŚLĘZA WROCŁAW 1:0 (0:0)

1:0 testowany 46′

Chrobry – Wróblewski, Taira (63’Antkowiak), Zarówny, Malczuk, Kuzdra, Mandrysz, Mucha, Lewkot (75’Grzelak), Ozimek, Biel, Szczutkowski, testowany

Ślęza – testowany, Bieńkowski, Kozik, Kifert, Jabłoński, Kluzek (65’Jakóbczyk), Afonso (46’Marcjan), Pisarczuk (46’Hampel), Wawrzyniak (65’Jezierski), testowany (65’Vanda), Jezierski (46’Olek, 90+1’Baczul)