Nikola Domaszewicz była, jest i będzie ze Ślęzą

Jest z nami już kilka sezonów i będzie nadal. Nikola Domaszewicz podpisała kontrakt ze Ślęzą Wrocław.

Marzec 2020 roku. Okres, w którym życie wszystkich bardzo się zmieniło, przez wszechobecnego koronowirusa. W tym miesiącu miała się rozpocząć runda rewanżowa rozgrywek III ligi i się rozpoczęła. Rozegrany został jednak tylko jeden mecz, w którym Ślęza wygrała z Zagłębiem Wałbrzych 22:0. W tym spotkaniu po raz pierwszy żółto-czerwone barwy reprezentowała Nikola Żurawska, bo wówczas pod takim jeszcze nazwiskiem występowała piłkarka, która wcześniej grała w II-ligowym Orliku Jelenia Góra.

Dziś po kilku już latach trudno by było sobie wyobrazić Ślęzę Wrocław bez Żuri. Ta nie imponująca może warunkami fizycznymi dziewczyna, ma cechę która może imponować. Ta cecha jej charakter. Niejednokrotnie pokazywała go w trudnych momentach, a nam w pamięci na długo pozostanie ostatni mecz sezonu 2021/22. Ślęza pojechała wówczas do Żywca i musiała co najmniej zremisować, by cieszyć się z awansu do II ligi. Tymczasem, do przerwy nasza drużyna spisywała się kiepsko, przegrywając 0:1. W przerwie oczywiście trener porozmawiał z dziewczynami, ale to co najważniejsze zrobiła Nikola. Przed wznowieniem gry dziewczyny stanęły w kółku, a przemowę motywacyjną ( nie nadającą się do druku) wygłosiła właśnie Żuri. To podziałało, a na dodatek, to właśnie ona zdobyła wyrównujące trafienie. Potem jak wiemy już poszło, bowiem Ślęza wygrała to spotkanie 5:2.

To spotkanie było ostatnim przed roczną przerwą. Co ciekawe, powrót Nikoli nastąpił w ostatniej kolejce sezonu 2022/23 z Rolnikiem B. Głogówek, po którym Ślęza świętowała kolejny awans, tym razem do I ligi. Różnica była jednak już taka, że na boisko nie wybiegła już Panna Żurawska, a Pani Domaszewicz, będąca na dodatek mamą przecudownej Lenki. Nikola ciężko pracowała, by powrócić do formy sprzed urlopu macierzyńskiego i pokazała, że jest to możliwe. W ostatnim sezonie, już w I lidze, rozegrała 20 spotkań, a w sumie ma już na koncie 68 oficjalnych meczów w Pierwszym Klubie Sportowym we Wrocławiu.

Teraz już wiemy, że tych meczów będzie jeszcze więcej, bowiem Nikola złożyła podpis na kontrakcie ze Ślęzą Wrocław, co nas bardzo ucieszyło.