Lider był bardziej konkretny

W meczu 11. kolejki rozgrywek Betclic III Ligi (grupa 3) , Ślęza Wrocław przegrała ze Śląskiem II Wrocław 0:2.

Derby Wrocławia mogły podobać się kibicom, bo oba zespoły postarały się o stworzenie ciekawego widowiska. Faworytem tego meczu był lider z Oporowskiej  i to on to starcie wygrał. Wygrał, bo był bardziej konkretny w sytuacjach podbramkowych, dwukrotnie umieszczając piłkę w bramce. Ślęzie ta sztuka nie udała się ani razu, bo nasi piłkarze zamiast umieścić piłkę w siatce, obijali słupek i poprzeczkę bramki gości.

Dla Śląska II to spotkanie rozpoczęło się doskonale, bo już w 5 min. Yehor Sharabura wykorzystał niezdecydowanie obrońców i bramkarza Ślęzy i otworzył wynik. Ślęza starała się odrobić straty, lecz większość akcji żółto-czerwonych kończyła się przed oddaniem strzału. Wyjątkiem tu było uderzenie Pawła Wojciechowskiego, z którym poraził sobie Hubert Śliczniak. Śląsk tymczasem wyczekiwał na kolejną okazję i w 30 min. się jej doczekał, podwyższając swoje prowadzenie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Sharabura, którego znakomitą wrzutką obsłużył Junior Eyamba. Ślęza jeszcze przed przerwą starała się złapać kontakt, lecz uderzenie z dystansu Przemysława Marcjana było niecelne, a w 43 min. po strzale głową Ihora Vandy, piłka trafiła w słupek.

W drugiej połowie Ślęza przeważała, a goście mając korzystny rezultat wyczekiwali swoich szans na kontry, ale też umiejętnie starali się zwalniać grę i kraść czas. W 58 min. do wykonania rzutu wolnego podszedł Robert Pisarczuk i ku naszej rozpaczy, trafił tylko w poprzeczkę. W końcowych minutach kilkukrotnie mocno zakotłowało się w polu karnym Śląska, lecz piłka jak zaczarowana, ani razu nie zatrzepotała w siatce.

ŚLĘZA WROCŁAW – ŚLĄSK II WROCŁAW 0:2 (0:2)

0:1 Sharabura 5′
0:2 Sharabura 30′

Ślęza – Kozioł, Pisarczuk, Wojciechowski, Wawrzyniak, Marcjan, Jabłóoński, Vanda (65’Olek), Kluzek, Afonso, Kozik, Bieńkowski (65’Kifert)
rezerwa – Komicz, Jezierski, Ulatowski, Jakóbczyk, Hampel, Drzymkowski, Zawadzki
Śląsk II – Śliczniak, Muszyński, Eyamba (60’Schierack)Rejczyk (60’Kosmalski), Kurowski, Sharabura (80’Kamiński), Milewski, Wojtczak (80’Chodera), Gerstenstein, Szczyrek, Jezierski (64’Wołczek)