III liga kobiet – Dziewczyny postraszyły zdecydowanego faworyta

W meczu 13. kolejki rozgrywek III ligi kobiet Ślęza Wrocław przegrała w Jeleniej Górze z miejscowym Orlikiem 1:2

Można powiedzieć, że wrocławianki jechały dziś do jaskini lwa. Miały bowiem zagrać z mającym w swoim składzie doświadczone i ograne na wyższych poziomach rozgrywkowych piłkarki, zespołem niepokonanego w rozgrywkach Orlika. I choć dziewczynom nie udało się urwać punktu zdecydowanemu faworytowi do awansu, to po raz drugi w tym sezonie (pierwszy raz w pucharze) mocno mu się postawiły.

Trener Arkadiusz Domaszewicz – Z takim przeciwnikiem jak zespół z Jeleniej Góry nie można popełniać prostych błędów, jeśli zamierza się osiągnąć korzystny rezultat. Pojechaliśmy na mecz po 3 pkt i z takim nastawieniem wyszliśmy na boisko. Szybko stracona bramka, bo już w 45 sekundzie nieco zweryfikowała nasza taktykę, jednak nie zmieniło to naszego celu. Sytuacje skomplikowała J. Płonowska strzelając piękna bramkę z 25 metrów na 2-0. Czego nie udało się w pierwszej połowie, udało się zrobić po przerwie. W 65 minucie piłkę po błędzie obrończyni przejęła Kinga Podkowa i strzeliła bramkę dającą kontakt z przeciwnikiem. Do końca spotkania to do nas należała inicjatywa i chęć zdobycia bramki wyrównującej, jednak zespól Orlika wykazał się dużym doświadczeniem i utrzymał korzystny dla siebie wynik.
Na podsumowanie rundy jeszcze będzie czas, ale już teraz mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z wyniku i tego jak ten młody zespół rozwija się. Ciężka praca dziewczyn przynosi efekty, może nie zawsze w postacie 3 pkt, ale na to jeszcze przyjdzie czas. Teraz przed nami rozgrywki halowe, a po nich krótki odpoczynek i powrót do treningów.

ORLIK JELENIA GÓRA – ŚLĘZA WROCŁAW 2:1 (2:0)