Młoda Ślęza bez szans w Gorzowie

W rozegranym w Gorzowie Wlkp. meczu 33. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3), Ślęza Wrocław przegrała z miejscową Wartą 0:5.

Wiemy, że juniorzy Ślęzy (a tacy zagrali tylko w Gorzowie), mają niezłe umiejętności i gdy znajdują się na boisku razem z bardziej doświadczonymi piłkarzami, potrafią te umiejętności zaprezentować. Gdy jednak zostają oni na boisku sami, wygląda to już zdecydowanie gorzej. W meczu z bardzo potrzebującą punktów Wartą, wyglądali jak dzieci poruszające się we mgle. To też pokazuje, że przed nimi jeszcze wiele pracy, by zaistnieć w dorosłym futbolu.

Mecz w Gorzowie był bardzo jednostronnym widowiskiem, w którym gospodarze dominowali od pierwszej do ostatniej minuty. Szybko też zdołali otworzyć wynik po strzale z ostrego kąta oddanym przez Adriana Marchela. Gorzowianie po objęciu prowadzenia nie zwolnili tempa, przez co raz za razem kotłowało się w okolicach, lub w samym polu karnym żółto-czerwonych. Spośród wielu okazji, przed przerwą Warta wykorzystała jeszcze jedną, gdy w 31 min. skutecznie rzut karny egzekwował Igor Lewandowski.

Po przerwie w obrazie gry nic praktycznie się nie zmieniło, choć na kolejnego gola miejscowych, autorstwa Filipa Roszaka,  kibice musieli poczekać do 72 min. Potem Warta dołożyła jeszcze dwa trafienia i dzięki nim wygrała bardzo wysoko, choć wciąż jeszcze uniknięcia degradacji pewna być nie może.

Na koniec dodajmy jeszcze, że debiut w zespole Ślęzy zanotowało dziś dwóch kolejnych młodych zawodników – Wiktor Słowiński i Ivan Metlushko – przez co liczba juniorów, którzy w tym sezonie zagrała w III lidze, wzrosła do 16-stu.

WARTA GORZÓW WLKP. – ŚLĘZA WROCŁAW 5:0 (2:0)

1:0 Marchel 9′
2:0 Lewandowski (karny) 31′
3:0 Roszak 72′
4:0 Ufir 75′
5:0 Roszak 90′

Warta – Wiśniewski, Żeliszewski, Chiperi (46’Stańczak), Lewandowski, Bielawski, Marchel (66’Roszak), Gardzielewicz, Kaczorowski, Rybicki (66’Nakano), Trepczyński (76’Winkiel), Ufir (80’Babiak)
rezerwa – Smug, Stasiak,
Ślęza – Sobolewski, Nowak (81’Metlushko), Ulatowski, Kudelskyi, Jakóbczyk (81’Słowiński), Jabłoński, Bagiński, Murat, Zawadzki, Bieńkowski (69’Heresh), Kifert
rezerwa – Majchrzak, Komicz, Krawiec

Sędziowali – Aleksander Borowiak (Poznań) oraz Oliwier Kowalik i Maciej Cebulski