Podsumowanie 18. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

W ostatniej w tym roku kolejce czterokrotnie wygrywały zespoły gospodarzy, dwukrotnie czyniły to drużyny gościa, a dwa mecze zakończyły się podziałem punktów.

W meczu na szczycie lepszy Śląsk II, który zniwelował zmniejszył straty do Rekordu, czy też spowodował, że runda wiosenna będzie ciekawsza. Na ostatnim miejscu w tabeli zimę spędzą rezerwy Rakowa, które są też jedyną w stawce drużyną, która nie potrafiła wygrać meczu na własnym boisku. Na wyjazdach kompletu punktów nie udało się zd9obyć beniaminkowi ze Starowic Dolnych. Tymczasem w tabeli II ligi aż dwa zespoły z naszego makroregionu znajdują się obecnie w strefie spadkowej, co oznacza, że gdyby w tej chwili zakończył się sezon, to z III ligą (gr.3) musiałoby się pożegnać aż 5 drużyn. W 18. kolejce strzelono 34 bramki, co daje średnią 4,25 gola na mecz.

MKS KLUCZBORK – LECHIA ZIELONA GÓRA 2:0
MKS chciałby grać dalej, bo było to już trzecie z rzędu zwycięstwo tego zespołu, a Lechia raczej cieszy się z zimowej przerwy, bo ostatnio spisywała się kiepsko (pięć meczów bez zwycięstwa).

GÓRNIK II ZABRZE – UNIA TURZA ŚL. 4:0
Rezerwy Górnika efektownie zakończyły tegoroczne zmagania rozbijając beniaminka.

ODRA BYTOM ODRZAŃSKI – LKS GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ 1:1
Przełamanie LKS-u, który po czterech z rzędu porażkach, tym razem sięgnął po punkt.

WARTA GORZÓW WLKP. – LZS STAROWICE DOLNE 4:4
Szalony mecz w Gorzowie, w którym goście dali sobie strzelić bramkę grając w liczebnej przewadze, ale też zdołali uratować punkt zdobywając wyrównującego gola w doliczonym czasie.

GÓRNIK POLKOWICE – CARINA GUBIN 4:1
Wynik meczu dziwić nie może, bowiem Carina w ostatnich kolejkach spisywała się bardzo słabo, a porażka w Polkowicach była jej czwartą z kolei.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – KARKONOSZE JELENIA GÓRA 2:3
Zwycięstwo, które jest najlepszym podsumowaniem znakomitej jesieni w wykonaniu beniaminka z Jeleniej Góry.

RAKÓW II CZĘSTOCHOWA – STILON GORZÓW WLKP. 1:3
Stilon poprawił sobie humor przed zimową przerwą, w czym pomogły trochę rezerwy Rakowa, bowiem już w 44 min. jeden z ich piłkarzy zobaczył czerwoną kartkę.

ŚLĄSK II WROCŁAW – REKORD BIELSKO-BIAŁA 3:1
W hicie kolejki, a może i całego sezonu, lepszy okazał się być Śląsk II. Gospodarze szybko ustawili sobie to spotkanie, bo już po 12 minutach prowadzili 2:0. Goście co prawda złapali kontakt, ale na więcej ich już stać nie było, a na dodatek stracili jeszcze jednego gola.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – ŚLĘZA WROCŁAW przełożony na 24.02.2024.