Porażka w pierwszym sparingu

W sparingowym meczu rozegranym w Opolu miejscowa Odra pokonała Ślęzę Wrocław 4:0.

Ślęza przegrała wysoko z mocnym rywalem, bo takim jest czołowy zespół I Ligi, Odra Opole. Gospodarze byli wyraźnie lepsi, choć do 67 minuty, gdy na boisku przebywał podstawowy skład 1KS-u, gra wrocławian wcale nie była najgorsza. Pierwszą bramkę Odra strzeliła, po naszym zdaniem, ewidentnym spalonym. Szkoda też niepotrzebnego faulu Afonso, po którym arbiter podyktował rzut karny. Trzeci i czwarty gol dla Odry zdobyty już został, gdy na murawie przebywała młodzieżowa jedenastka Ślęzy, z sześcioma juniorami w tym zestawieniu (w sumie zagrało ich w tym meczu siedmiu).

ODRA OPOLE – ŚLĘZA WROCŁAW 4:0 (1:0)

1:0 Sula 20′
2:0 Mikinic (karny) 63′
3:0 Sluga 72′
4:0 Purzycki 74′

Odra – I połowa – Haluch (30’Burta), Spychała, M.Kamiński, W.Kamiński, Szrek, Niziołek, Wróbel, Sarmiento, Galan, Antczak, Sula
II połowa – Burta (60’Wróbel), Mikinić, Żemło, Piroch, Pikk, Purzycki, Urbańczyk, Hebel, Osipiak (78’Zawada), Surzyn, Sluga

Ślęza – Sobolewski, Kluzek (67’Murat), Kifert, Kozik, Jabłoński (67’Bieńkowski), Pisarczuk (67’Jakóbczyk), Afonso (67’Metlushko), Marcjan, Wawrzyniak (67’Vanda), Hampel (67’Jakuć), Olek (67’Michalski)