Ślęza – Górnik II: wypowiedzi pomeczowe

Oto, co po spotkaniu Ślęza Wrocław – Górnik II Zabrze powiedzieli trenerzy i piłkarze obu zespołów:

 

 

Grzegorz Kowalski (trener Ślęzy): „Trudny mecz. W ostatnim okresie takich spotkań, które moglibyśmy wygrać, a niestety skończyły się inaczej jak byśmy tego oczekiwali jest coraz więcej. Każdy zespół ma swoje cele, walczy i pokazuje, że w tej lidze drużyn słabych nie ma. Dziś to było też widać, że zespół Górnika godnie punktuje w tej rundzie. Jesteśmy w tej lidze już długo, spotykamy się z wieloma swoimi słabościami, ale również od długiego czasu wokół nas jest również wiele słabości i oczywiście nie mówię tutaj o przeciwnikach.”

Seweryn Gancarczyk (trener Górnika II): „Czwarte zwycięstwo na wiosnę na wyjeździe, ale troszeczkę słabiej gramy u siebie i po podwinięciu nogi w ostatniej kolejce w meczu ze Stalą Brzeg chcieliśmy to odrobić dzisiaj. Wiedzieliśmy, że jedziemy na trudny teren,, że te wyniki Ślęzy nie są dla tego zespołu zadowalające, że miała pięć remisów i przegraną, ale wiedzieliśmy, że to jest bardzo dobry zespół, który ma pomysł na grę. Jeśli chodzi o mecz, to w pierwszej połowie to my więcej utrzymywaliśmy się przy piłce, nie mieliśmy może dużo sytuacji, ale prowadziliśmy grę. W drugiej części gry spotkanie się wyrównało i wydawało się, że jest to mecz do jednej strzelonej bramki. Po naszych bardzo dobrych zmianach zdobyliśmy gola, potem w samej końcówce poprawiliśmy na 2:0. Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Te punkty bardzo są nam potrzebne, bo wiemy w jakiej sytuacji jesteśmy, ale tak jak wspomniałem musimy złapać serię, kontynuować takie mecze jak dziś i wygrywać u siebie w domu.”

Maciej Drzymkowski (Ślęza): „Nie tak miał wyglądać ten mecz w naszym wykonaniu. Mieliśmy swoje sytuacje, ale zabrakło skuteczności i koncentracji w kluczowych momentach. Górnik wykorzystał swoje okazje, my nie. Musimy wyciągnąć wnioski i wrócić silniejsi w następnym meczu. Ta porażka boli, ale sezon trwa i na pewno dalej będziemy walczyć, aby przełamać tą złą passę.”

Dawid Niedźwiedzki (Górnik II): „Moim zdaniem kontrolowaliśmy przebieg całego meczu, Zdominowaliśmy Ślęzę, zagraliśmy na zero z tyłu, strzeliliśmy dwie bramki. Więc byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą i zasłużyliśmy na trzy punkty. Teraz skupiamy się na następnym meczu, będziemy ciężko pracować. Gratulacje dla całej drużyny.”