5. i 6. miejsce piłkarek w turnieju „Pęgów Cup”

5 i 6 miejsce zajęły zespoły Ślęzy na rozegranym w Obornikach Ślaskich halowym turnieju piłki nożnej kobiet „Pęgów Cup’

 

Ślęza nie obroniła zdobytego przed rokiem trofeum, ale tak naprawdę nie mieliśmy większych nadziei, że tak też się stanie. Ze składu, który w 2017 roku sięgnął po mistrzostwo, dziś w Obornikach Śl. zagrały w pierwszej drużynie tylko Aleksandra Malinowska i Marlena Mikołajczyk. W imprezie wzięła też udział drużyna juniorek młodszych, dla której dzisiejsze zawody stanowiły element przygotowań do turnieju eliminacyjnego MMP U16, który wkrótce rozegrany zostanie w Lubinie. Obie nasze ekipy zagrały jednak w mocno osłabionych składach. Lista nieobecnych jest jednak tak długa, że pozwolimy sobie na jej pominięcie. Dlatego też trener Arkadiusz Domaszewicz nie miał dziś zbyt wygórowanych wymagań co do miejsc w zawodach, a dziewczynom zapowiedział by po prostu fajnie spędziły niedzielę. Mimo to, niewiele brakowało każdej z naszych drużyn do zajęcia miejsca na podium.

Bezkonkurencyjna w turnieju okazała się być drużyna Legend AZS-u Wrocław. Nie może to jednak dziwić, gdy spojrzymy na skład tej drużyny. Można śmiało powiedzieć, że grały w niej nie tylko legendy AZS-u, ale też legendy damskiego futbolu w naszym kraju, z 83-krotną (23 gole) reprezentantką Polski, piłkarką grającą przez wiele sezonów w Bundeslidze,  Patrycją Pożerską na czele.  W składzie AZS-u znalazły się też inne byłe reprezentantki naszego kraju – Weronika Aszkiełowicz, Alicja Pawlak, Anna Bocian i Joanna Płonowska. Te dwie ostatnie wciąż jeszcze są czynnymi zawodniczkami, Bocian broni bramki AZS-u, a Płonowska gra w drugoligowym Orliku Jelenia Góra. W drużynie legend wystąpiła też Karolina Gradecka, która reprezentowała nasz kraj na Uniwersjadzie w Korei Płd. Te wspaniałe piłkarki nie miały dziś sobie równych i wygrały wszystkie mecze. Śmieszyć może jednak trochę fakt, że większość dziewczyn (głównie bardzo młodych) z innych drużyn, nie miała nawet pojęcia z kim im przyszło rywalizować.

Legendy AZS-u to po prostu inna liga dla reszty zespołów, które prezentowały w miarę równy poziom. O kolejności w tabeli zadecydowały niuanse, bowiem mecze były w większości bardzo wyrównane.

Turniej szumnie zapowiadany na plakatach jak Mistrzostwa Dolnego Śląska w praktyce nimi nie był, bo zagrały w nim aż trzy drużyny w woj. Łódzkiego, no i wspomniana drużyna legend AZS-u. Tak naprawdę pełnoprawnymi uczestnikami mistrzostw były tylko dwie drużyny Ślęzy oraz ekipy z Bierutowa i Świdnicy. Najwyżej sklasyfikowana z nich była Ślęza I, czyli jednak tytuł obroniła. Żart żartami, ale pod względem sportowym były to bardzo fajne zawody, stojące na dobrym poziomie, do czego przyczyniła się ich mocna obsada.

Wyniki

Kadra Łódzkiego ZPN-u U14 – SMS II U16 Łódż 3:1
Ślęza I Wrocław – Ślęza II Wrocław 0:0
Polonia Świdnica – SMS I U16 Łódź 1:1
UKS Bierutów – Legendy AZS-u Wrocław 0:2
ŁZPN – Ślęza I 0:1 (Gierakowska)
Ślęza II – UKS 1:0 (Mularczyk)
Legendy – Polonia 5:1
SMS I – SMS II 1:2
UKS – ŁZPN 0:3
Polonia – Ślęza II 0:0
SMS I – Legendy 0:1
Ślęza I – SMS II 0:1
ŁZPN – Polonia 1:1
Ślęza II – SMS I 0:0
SMS II – Legendy 0:1
Ślęza I – UKS 0:2
SMS I – ŁZPN 2:2
Legendy – Ślęza II 0:0
UKS – SMS II 0:2
Polonia – Ślęza I 0:2 (Mikołajczyk 2)
ŁZPN – Legendy 0:4
SMS II – Ślęza II 0:0
Ślęza I – SMS I 0:1
UKS – Polonia 0:2
Ślęza II – ŁZPN 1:2 (Kruk)
Legendy – Ślęza 2:0
Polonia – SMS II 1:1
SMS I – UKS 1:0

Tabela końcowa

  1. Legendy AZS-u Wrocław  15  16-1
  2. Kadra Łódzkiego ZPN-u U14  11  11-10
  3. SMS II U16 Łódź  9  7-6
  4. SMS I U16 Łódź  9  6-6
  5. Ślęza I Wrocław  7  3-6
  6. Ślęza II (U16) Wrocław  7  2-3
  7. Polonia Świdnica  7  6-10
  8. UKS Bierutów  3  2-11

Najlepsza piłkarka – Nadia Krezyman (SMS I)
Najlepsza strzelczyni – Patrycja Pożerska (Legendy AZS-u)
Najlepsza bramkarka – Emilia Osowiecka (Ślęza II)

Ślęza I – Malinowska, Mucha, Stępień, Mikołajczyk, Kiliman, Dziadek, Balsam, Kieliba, Gierakowska)
Ślęza II – Osowiecka, Frączkiewicz, Mularczyk, Kruk, Piotrowska, Igałowicz, Jaremkiewicz.