Zdecydowane zwycięstwo piłkarek Ślęzy z wiceliderem II ligi

W sparingowym meczu żeńskich zespołów, Ślęza Wrocław wygrała z AZS-em II Wrocław 4:1.

Choć to tylko sparing, to jednak przekonywujące zwycięstwo nad wyżej klasyfikowanym zespołem, a takim jest przecież wicelider II ligi, zawsze cieszy. Tym bardziej, że nie było to zwycięstwo przypadkowe, a jak najbardziej zasłużone. Co prawda AZS dłużej utrzymywał się przy piłce, ale nic z tego w praktyce nie wynikało, bo dobrze zorganizowane piłkarki Ślęzy łatwo radziły sobie z próbami ataków przeprowadzanych przez gospodynie. Same zaś tworzyły zdecydowanie groźniejsze akcje, kończone podbramkowymi zagrożeniami.

Wynik meczu otwarty został już w 7 min. gdy bramkarka AZS-u trafiła piłką w Asię Mielniczuk, a odbita od naszej zawodniczki futbolówka wpadła do bramki. W 12 min. miał miejsce jeden z nielicznych momentów gdy zawodniczki Ślęzy troszkę przysnęły, co wykorzystała jedna z zawodniczek AZS-u, która płaskim uderzeniem spoza pola karnego doprowadziła do wyrównania. Jeszcze przed przerwą piłkarki Ślęzy oddały kilka strzałów, którym jednak brakowało albo siły, albo też precyzji. Okazję miał też AZS, gdy w 41 min. po wrzutce z rzutu wolnego i strzale głową, znakomicie interweniowała Ola Malinowska.

W drugiej połowie jedynym zagrożeniem stwarzanym przez gospodynie były strzały z rzutów wolnych, z którymi bez większych problemów radziły sobie Ola Malinowska i jej zmienniczka, Natalia Kowynia. Tymczasem akcje tworzone przez 1KS były coraz składniejsze i tylko kwestią czasu wydawało się być ponowne objęcie prowadzenia. Nie udało się tego osiągnąć jeszcze po strzałach Patrycji Piotrowskiej i Pauliny Szopińskiej (przy tym drugim znakomitą interwencją popisała się golkiperka AZS-u). Swój cel Ślęza osiągnęła jednak w 73 min. gdy bardzo ładnie z dystansu uderzyła Paulina Szopińska. Ta sama zawodniczka kilka minut później po indywidualnej akcji oddała strzał z ostrego kąta, po którym bramkarka odbiła piłkę, a tę z najbliższej odległości w siatce umieściła Olga Sokołowska. W 80 min. kolejne trafienie Olgi Sokołowskiej ustaliło końcowy rezultat.

Dobry mecz naszej drużyny, mimo że dziś nie zagrało z różnych powodów wiele dziewczyn. Pierwszy raz mieliśmy za to okazję zobaczyć w akcji nową piłkarkę Ślęzy Edytę Rząd, a debiut w seniorskim zespole odnotowała też juniorka Asia Janik.

AZS II WROCŁAW – ŚLĘZA WROCŁAW 1:4 (1:1)

0:1 Mielniczuk 7′
1:1 Przelicka 12′
1:2 Szopińska 73′
1:3 Sokołowska 78′
1:4 Sokołowska 80′

Ślęza – Malinowska, Stępień, Olbińska, Tyza, Jacyna, Dziadek, Szopińska, Piotrowska, testowana, Rząd, Mielniczuk oraz Kowynia, Frączkiewicz, Janik, Kieliba, Sokołowska, Józefczyk.