III Liga Kobiet – Zaczęły z wysokiego C

W meczu 1. kolejki rozgrywek III Ligi Kobiet (grupa 3) , Ślęza II Wrocław wygrała z MUKS-em PS Kostrzyn nad Odrą 12:1.

Przed meczem doszło do miłej uroczystości. Członek Zarządu DolZPN, a zarazem Przewodniczący Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego – Adam Ciupiński – wręczył drużynie Ślęzy II puchar z okazji awansu do III ligi.

Dziewczyny z wdzięcznością odebrały puchar, ale same też pokazały, jak ten awans chcą uczcić i w premierowym meczu na wyższym szczeblu rozgrywkowym udowodniły, że nie znalazł się na nim przypadkiem i, że też w rozgrywkach III ligi nie zamierzają pełnić roli statystek. Troszkę nerwów dostarczyła tylko sytuacja z 5 min. gdy pani arbiter nie wiedzie czemu nie podyktowała rzutu karnego, za zagranie ręką, którego nie można było nie zobaczyć. W początkowej fazie meczu (zresztą w pozostałej jego części też), brakowało skuteczności przy znakomitych okazjach. Worek z bramkami rozwiązał  się w 21 min. po strzale Patrycji Golińskiej. Kilka minut później prowadzenie 1KS-u podwyższyła Nikola Domaszewicz która wykończyła fantastyczny rajd Oli Kucharskiej. W 28 min. przyjezdne niespodziewanie złapały kontakt, gdy po dużym błędzie jednej z naszych defensorek, piłkę w siatce umieściła Malwina Sawicka. Ślęza zdecydowanie przeważała, ale w strzelaniu kolejnych goli nastąpił impas. Przełamany on został w końcowych minutach pierwszej połowy, podczas których wrocławianki strzeliły jeszcze 4 bramki.

Po zmianie stron, mimo wielu dokonanych zmian, w obrazie meczu nic się nie zmieniło. Przewaga Ślęzy była ogromna i często dokumentowana była kolejnymi trafieniami, choć też nie brakowało wielu niewykorzystanych „setek”.  Ambitne dziewczyny z Kostrzyna nad Odrą walczyły na ile mogły i miały też swoje dwie okazje, sprawdzając czujność Natalii Skiby. Ślęza strzelił tuzin goli, ale też nie było by ich bez asyst, a szczególnie podobać się mogły te w wykonaniu Kingi Podkowy, która raz za razem obsługiwała swoje koleżanki istnymi „ciasteczkami”.

Cieszymy się ze zwycięstwa, ale też musimy być przygotowani na to, że w kolejnych meczach już tak łatwo nie będzie i wiemy, że dziewczyny są na to przygotowane.

ŚLĘZA II WROCŁAW – MUKS PS KOSTRZYN NAD ODRĄ 12:1 (6:1)

12:1 Tyza 85′

Ślęza II – Skiba, Domaszewicz (46’Gąsiorek), Bubak (65’Zacharz), Kwarciak (46’Podkowa), Ciesielska (65’Kolarz), Gogacz (46’Tyza), Kucharska (65’Chrabąszcz), Golińska (46’Styczyrz), Wróbel, Nowak, Zalutska.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.