III liga kobiet – Rekordowe zwycięstwo piłkarek Ślęzy

W rozegranym w Radwanicach meczu 18. kolejki rozgrywek III ligi kobiet Ślęza Wrocław wygrała z miejscowym Kolektywem 9:1.

W swojej jakże jeszcze krótkiej historii ligowych występów piłkarki Ślęzy nie rozegrały meczu, w którym aż tak dominowały. Po jednostronnym meczu wygrały w rekordowym wymiarze, choć gdyby wykorzystały choć połowę swoich sytuacji do zdobycia bramek, to rozmiar zwycięstwa byłby przynajmniej dwukrotnie wyższy. W jednej tylko statystyce Kolektyw był dziś lepszy. Zanotował bowiem stuprocentową skuteczność, bowiem oddał jeden strzał i zdobył jedną bramkę. Tymczasem wrocławianki praktycznie nie opuszczały połowy gospodyń, a gra toczyła się w okolicach ich pola karnego. Nie będziemy opisywać wszystkich sytuacji, bo relacja z tego meczu byłaby bardzo długa i monotonna. Powiedzmy zatem, że oprócz strzelonych goli były jeszcze dwa słupki, poprzeczka i mnóstwo setek. Niezliczona była też ilość uderzeń na bramkę tylko, że większość z nich trafiała wprost w bramkarkę, lub też była niecelna. Patrząc na to spotkanie pod względem szkoleniowym, to nie dało ono naszym zawodniczkom nic, bo z całym szacunkiem dla przeciwniczek, można o nich powiedzieć tylko tyle, że były na boisku. Tymczasem trener Arkadiusz Domaszewicz ciągle rotował pozycjami piłkarek Ślęzy, przez co w tej potyczce były okresy gdy nominalne defensorki stawały się napastniczkami i odwrotnie. Cóż więcej można jeszcze napisać o tym spotkaniu. Chyba tylko to, że dziewczyny miały możliwość zagrać na znakomicie przygotowanej murawie, jakiej zespołowi z Radwanic możemy tylko pozazdrościć.

KOLEKTYW RADWANICE – ŚLĘZA WROCŁAW 1:9 (1:6)

0:1 Mularczyk (karny) 12′