Ankieta przed rozpoczęciem nowego sezonu w III lidze

Przed zbliżającym się sezonem spytaliśmy przedstawicieli poszczególnych drużyn o to jakie rozstrzygnięcia przewidują w nadchodzących rozgrywkach.
 
Zadaliśmy trzy pytania:
1. Kto będzie kandydatem do awansu do II ligi?
2. Kto będzie walczył o utrzymanie?
3. O co będzie grał Pana zespół?

 

 

Oto jakie uzyskaliśmy odpowiedzi:

 

Marcin Herc (trener bramkarzy Ślęzy Wrocław):

1.„Obserwując zmiany kadrowe w zespołach to jednym z głównych kandydatów do awansu będzie Polonia Bytom,na papierze te zmiany wyglądają imponująco, czy jednak dadzą na tyle jakości by w przebiegu całej ligi okazać się najlepszym, czas pokaże.

2.Z tymi spodkami to jak pokazuje historia tej ligi jest różnie, spadają zespoły faktycznie najsłabsze w stawce, ale też zdarza się że trochę „przez przypadek” spadają uznane marki, znów odnosząc się do tego co dzieje się na rynku transferowym trudno wskazać jednoznacznie kandydata do spadku, ale jedno jest pewne będą to drużyny, które zdobędą najmniej punktów.”

3.”My jako Ślęza jesteśmy w głębokiej przebudowie, odeszło od nas kilku doświadczonych zawodników, którzy byli liderami tej drużyny na swoich pozycjach. Szukamy rozwiązań, które pozwolą nam podnieść jakość naszej gry, zwiększyć intensywność i skuteczność w działaniach, na ile nam się to uda czas pokaże. Wydaje się że głównym celem na ten sezon będzie rozwój zespołu, a czy członkowie tego zespołu wykorzystają szansę by odegrać w nim znaczącą rolę to liga pokaże. Niedawno w rozmowie z jednym z trenerów który zna się na piłce usłyszałem takie zdanie: że my teoretycznie się osłabiamy a w praktyce jesteśmy silniejsi. Postaramy się by ta reguła powtórzyła się raz jeszcze.”

 

Ryszard Wieczorek (Polonia Bytom):

1.„Jestem tutaj „świeży”. Mogę wypowiedzieć się jedynie po tym co widziałem w poprzednim sezonie będąc trenerem Odry Wodzisław Śląski. Grałem wtedy m. in. przeciwko Ślęzie i jest ona dla mnie jednym z faworytów. Drugim faworytem na pewno jest Rekord Bielsko-Biała. Są to zespoły prowadzone już od dobrych kilku lat przez tych samych trenerów i to jest ich ogromny atut. Z awansem bywa różnie i decydują o nim nie raz detale, która drużyna wygra rywalizację na dystansie, bo to jednak jest sporo spotkań i jakieś chwile słabości może ta druga strona wykorzystać, a wtedy inne zespoły awansują. Inną ekipą, która może namieszać w tej lidze są rezerwy Rakowa Częstochowa. Awansowali, jest to bardzo mocna drużyna i myślę, że mogą powalczyć o pierwsze miejsce.

2.Nie chcę typować. Tu będą to zespoły, które mają lub będą miały problemy organizacyjno – finansowe. Nikomu jednak ich nie życzę podobnie jak spadku.

3.Trudno, abyśmy mówili, że będziemy grali w tej lidze o utrzymanie. Na pewno będziemy grać o jak najwyższe cele, bo dzisiaj trudno mówić o awansie. Podpisałem umowę na dwa lata i chcę temu zespołowi się przyjrzeć, chcę go sobie po swojemu zacząć budować. Latem tego czasu jest naprawdę mało, ale uważam, że przez te cztery tygodnie jakie jesteśmy razem zrobiliśmy sporo działań, że już wiem wiele na temat tej drużyny. Pozyskaliśmy kilku nowych zawodników z zewnątrz i jestem pełen dobrych nadziei i jestem ciekaw jak ten zespół będzie wyglądał, bo przecież Polonia pracowała przez ostatnie trzy lata z jednym trenerem, zawsze była na pudle, ale czegoś im zabrakło. Jestem więc ciekawy jak ten zespół będzie reagował pod wodzą nowego trenera. To jest duża niewiadoma. To jest III liga, to nie jest Ekstraklasa. Tam ta przewidywalność jest na pewno większa.”

Dariusz Mrózek (Rekord Bielsko-Biała):

1.Kandydatów jest kilku. Głównym Polonia Bytom i Ślęza Wrocław.

2.Nie podejmę się i nie życzę nikomu.

3.Rekord zagra o trzy punkty w każdym meczu.

Damian Baron (LKS Goczałkowice-Zdrój):

1.Patrząc na ruchy kadrowe to zdecydowanie Polonia Bytom.

2.O utrzymanie podobnie jak w poprzednim sezonie walczyło będzie sporo zespołów. Ciężko wskazać jednoznacznie które. Stawiam na dwóch beniaminków: Polonię Nysa i rezerwy Chrobrego Głogów.

3.Poczyniliśmy sporo zmian w zespole więc jesień będzie dla nas spora niewiadoma. Chcemy wygrywać i być bardziej stabilni aniżeli w poprzednim sezonie, ale na ile to wystarczy to zobaczymy na koniec rozgrywek.

Hubert Łysy (Miedź II Legnica):

1.Według mnie głównym faworytem jest Polonia Bytom.

2.Uważam, że o utrzymanie będą bić się zespoły z województwa lubuskiego i opolskiego. 3.Jeżeli chodzi o Nas to chcemy zająć miejsce w dziesiątce.”

Arkadiusz Przybyła (Górnik II Zabrze):

1. Uważam, że w tym sezonie będzie niespodzianka i że awansuje drużyna, która nie jest faworytem.

2.Nikomu nie życzę. Nie chcę nikogo skazywać, niech wszyscy walczą.

3. Chcemy grać dobrze, chcemy dawać szansę chłopakom, ogrywać ich, rozwijać ich, by przekazywać ich do pierwszego zespołu.

Jan Furlepa (Pniówek 74 Pawłowice):

1.Grałem sparing z Polonią Bytom, znam bardzo dobrze trenera Wieczorka i ta drużyna jest moim faworytem do awansu.

2.Nikomu nie życzę. Znam specyfikę tej grupy i ciężko wytypować.

3.Aby wygrać pierwszy mecz z Odrą Wodzisław Śląski, a realia będą nakreślane w każdym kolejnym meczu.

Marcin Nowacki (Stal Brzeg):

1.Myślę, że zdecydowanym faworytem do awansu będzie Polonia Bytom.

2.Walka o utrzymanie to zawsze zagadka. Nie można na początku nikogo skreślać, bo liga wszystko zweryfikuje.

3.W przypadku mojej drużyny nigdy nie snuje dalekich planów jeżeli chodzi o miejsca. Ważne żeby dobrze zacząć, ale ten zespół stać na miejsce 1-8”.

Andrzej Sawicki (Lechia Zielona Góra):

1.Obserwując ruchy transferowe pewniakiem wydaje się być Polonia Bytom.

2.Spadkowiczów nie typuję.

3.Lechia będzie grała o zwycięstwo w każdym meczu.

Jacek Trzeciak (Odra Wodzisław Śląski):

1.Zdecydowanymi faworytami są Polonia i Rekord. Te ekipy są naprawdę bardzo solidne. Nie wiem co się dzieje w zespole Ślęzy, która zawsze była niewygodna, była drużyną wiodącą. Zawsze jednak ktoś przeszkadzał im w awansie jak np. Ruch Chorzów. Stawiam na jeden z tych trzech zespołów.

2.Nie chcę typować.

3.Nie wiem czego można się spodziewać po mojej drużynie. Jest to w 80/90 procentach nowy zespół i nowi zawodnicy. Treningi pokazują, że raz jest dobrze raz jest źle. Jeśli zrobimy ciut więcej niż w poprzednim sezonie będzie fajnie.

Tomasz Chatkiewicz (MKS Kluczbork):

1.Wszystkie głosy i słuchy mówią, że będzie to Polonia Bytom. Myślę, że groźny może być też Rekord i rezerwy Rakowa.

2.Jedna wielka niewiadoma

3.O górną część tabeli.

Łukasz Ganowicz (Gwarek Tarnowskie Góry):

1.Faworytem do awansu jest Polonia Bytom, Rekord Bielsko-Biała i na pewno dołączy ktoś jeszcze. Myślę, że w tym roku liga będzie jeszcze trudniejsza i bardzo wyrównana. Są np. mocne drużyny beniaminków, które są zapleczami ekip grających w Ekstraklasie i I lidze.

2.Widać, że drużyny się wzmacniają i ciężko rokować kto będzie będzie bił się o utrzymanie, 3.Gwarek w tym sezonie będzie chciał wygrywać i dobrze się prezentować!

Grzegorz Kopernicki (Carina Gubin):

1.Polonia Bytom i Rekord Bielsko-Biała.

2.Nie chce typować i nikomu nie życzę.

3.Pierwszy nasz cel to utrzymanie, a co będzie dalej zobaczymy.

Mateusz Konefał (Warta Gorzów Wielkopolski)

1.W pierwszej trójce widzę Polonię Bytom, Rekord Bielsko-Biała i rezerwy Rakowa Częstochowa.

2.Nie życzę tego nikomu, tym bardziej Warcie!

3.O spokojne utrzymanie i grę w środku tabeli i prezentować się w każdym meczu z jak najlepszej strony.

Tomasz Kuźma (Raków II Częstochowa):

1.Polonia Bytom

2.Takie zespoły będzie można wskazać po rundzie jesiennej

3.Rezerwy Rakowa będą grały o zwycięstwo w każdym meczu.

Sebastian Górski (Chrobry II Głogów):

1.Polonia Bytom, Rekord Bielsko-Biała.

2.Nie mam opinii na ten temat-

3.W naszej wizji nic się nic się nie zmienia. W czwartej lidze celem nadrzędnym projektu był rozwój indywidualny naszych wychowanków z akademii. Byliśmy prawdopodobnie najmłodszym zespołem w kraju. Wszystko wskazuje na to że podobnie będzie w III lidze. Sprawiliśmy niespodziankę i dziś mamy możliwość zweryfikować młodych zawodników na wyższym poziomie. Mamy świadomość trudności zadania przed jakim stoimy ale wiemy, że ten sezon da naszym podopiecznym bardzo dużo bez względu na końcowy wynik. Chcemy wygrywać mecze i rozwijać nasz model gry. Skupiamy się na najbliższej jednostce treningowej i kolejnym meczu. Czas pokaże gdzie nas to zaprowadzi. Zamierzamy sprawić kolejną niespodziankę.”

Karol Gliwiński (Stilon Gorzów Wielkopolski):

1.Wydaje mi się ze awans rozegra się między Polonią Bytom a rezerwami Rakowa, lecz z małym wskazaniem na Polonię.

2.Wydaje mi się ze rezerwy Chrobrego będą kandydatem do spadku.

3.Stilon będzie grał głównie, aby się utrzymać, ale celem jest aby nie walczyć o utrzymanie do ostatnich kolejek tylko żeby gdzieś zakotwiczyć w środku tabeli.”

Łukasz Czajka (Polonia Nysa):

1.Myślę, że mocnymi zespołami będą Polonia Bytom, Ślęza Wrocław, Stal Brzeg, ale wierzę też w swoją drużynę.

2.Będzie to wyrównana i mocna liga i ciężko dziś cokolwiek powiedzieć.

3.O zwycięstwo w każdym meczu.