W eksperymentalnym składzie Ślęza wygrała z Foto-Higieną

W piątym sparingowym meczu w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej, Ślęza Wrocław wygrała z Foto-Higieną Gać 3:2.
Spotkanie z Foto-Higieną Gać było okazją do zaprezentowania się w większym wymiarze czasowym piłkarzom kandydującym do gry w 1KS-ie. Dziś trener Grzegorz Kowalski dał odpocząć Piotrowi Zabielskiemu, Mateuszowi Stempinowi, Semirowi Ahmedowi, Piotrowi Kotyli, Robertowi Pisarczukowi i będącemu blisko podpisania kontraktu ze Ślęzą piłkarzowi z Ameryki Płd. Nie zagrali też leczący urazy Kornel Traczyk i Tomasz Dyr. Inni podstawowi zawodnicy 1KS-u w większości zagrali w mniejszym wymiarze czasowym, a sporo minut do zaprezentowania swoich umiejętności dostali za to piłkarze testowani, a także juniorzy Ślęzy. Żeby być jednak sprawiedliwym, trzeba też zaznaczyć, że również w zespole Foto-Higieny zabrakło kliku podstawowych graczy.

Sam mecz może nie był porywającym widowiskiem, choć piłkarzom obydwu drużyn nie można odmówić zaangażowania. Wynik spotkania otworzył Miłosz Kubacki, który skorzystał z niefrasobliwości defensorów Ślęzy przy wyprowadzaniu piłki spod własnej bramki. Ślęza mogła szybko wyrównać, ale zarówno Jakub Gil, jak też jeden z testowanych zawodników, nie wykorzystali bardzo dobrych okazji do zdobycia gola. Udało się to uczynić w 38 minucie, gdy po uderzeniu Gila, piłka niczym od sprężyny odbiła się od bramkarza Foto-Higieny i spadła pod nogi testowanego przez 1KS zawodnika, a ten nie miał problemu by umieścić ją w siatce.

Tuż po zmianie stron, piłkę odbitą od poprzeczki przejął Gil i wyprowadził Ślęzę na prowadzenie. W 67 min. po składnej akcji wrocławianie prowadzili już 3:1, a końcowy rezultat ustalił ładnym uderzeniem Michał Gałaszewski.

ŚLĘZA WROCŁAW – FOTO-HIGIENA GAĆ 3:2 (1:1)

0:1 Kubacki 24′
1:1 testowany 38′