Foto-Higiena kolejnym sparingpartnerem Ślęzy

W piątym, w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej meczu sparingowym, Ślęza Wrocław zmierzy się z Foto-Higieną Gać.

Można by rzec, że będzie to zaległy sparing, bowiem pierwotnie miał on zostać rozegrany na początku lutego, ale ze względu na możliwość rozegrania przez 1KS w tamtym terminie meczu z Lechem Poznań, towarzyska potyczka z Foto-higieną została przełożona na środek bieżącego tygodnia.

Foto-Higiena to doskonale nam znany rywal, który po rundzie jesiennej sąsiaduje ze Ślęzą w ligowej tabeli mając na koncie tyle samo, bo 24. zdobyte punkty. Dla klubu z Gaci, podobnie jak dla 1KS-u, będzie to piąty sparing w okresie przygotowawczym. Co ciekawe, bilans Foto-Higieny w meczach kontrolnych, jest taki sam jak bilans Ślęzy. Zespół ten wygrał jedno spotkanie (7:1 z Kuźnią Jawor), jedno zremisował (1:1 z Polonią Stalą-Świdnica) i doznał dwóch porażek (1:2 z AKS-em Strzegom i 2:4 z Górnikiem Polkowice).

W Foto-Higienie od lat występują byli piłkarze Ślęzy. W rundzie jesiennej w klubie tym grali Marcin Gąsiorowski, Andrzej Korytek i Tobiasz Jarczak. Ten ostatni był wypożyczony do zespołu z Gaci, ale prawdopodobnie w nim pozostanie. Być może kolonia byłych żółto-czerwonych jeszcze się powiększy, bowiem w drużynie prowadzonej przez trenera Jacka Fojnę, trenuje dwóch kolejnych zawodników, którzy jeszcze jesienią reprezentowali żółto-czerwone barwy.

Na bardziej interesować będą jednak jak zaprezentują się zawodnicy Ślęzy, zarówno ci, którzy są już w naszym zespole, jak i ci co do niego kandydują. W dotychczasowych meczach wyglądało to całkiem nieźle i chcielibyśmy by w sparingu z Foto-Higieną, ta niezła dyspozycja została podtrzymana.

Spotkanie będzie zamknięte i nie będzie dostępne dla kibiców.