Hitowe starcie beniaminków

W niedzielę (21 kwietnia) o godz.18:30 w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – Kłokoczyce, rozegrany zostanie mecz 17. kolejki rozgrywek Orlen I Ligi Kobiet, pomiędzy Ślęzą Wrocław i Lechem UAM Poznań.

 

W minioną niedzielę wieczorem, Ślęza Wrocław przerwała serię zwycięstw Energi Checz Gdynia na własnym boisku. Teraz, w kolejny niedzielny wieczór, wrocławianki staną przed kolejnym, jakże trudnym zadaniem, czyli powstrzymania jedynego zespołu, który w rundzie wiosennej nie stracił jeszcze choćby punktu, a takim jest poznański Lech.

Przypomnijmy, że Ślęza i Lech, to zespoły które równocześnie wywalczyły awans z III o II ligi i z II do I ligi. Przed sezonem pisaliśmy w naszej zapowiedzi, że mimo tego, że obie drużyny przystąpią do rozgrywek w roli beniaminków, to mogą w nich sporo namieszać i tak też się dzieje. Zarówno Ślęza jak i Lech znajdują się w dosyć szerokim wciąż gronie zespołów, rywalizujących o dwa premiowane awansem miejsca. Ślęza mająca o jeden mecz rozegrany mniej, zajmuje miejsce trzecie mając na koncie 31 zdobytych punktów. Lech mający 2 punkty mniej, plasuje się na piątej pozycji.

Ślęza i Lech to zespoły, które znają się doskonale, bowiem od kilku lat rozgrywały one pomiędzy sobą mecze sparingowe. Oficjalne spotkanie tych drużyn odbyło się dotąd tylko jedno, miało ono miejsce 30 września u.r. w Poznaniu. Było to bardzo zacięte i emocjonujące starcie, a jedyną bramkę w nim, zapewniającą zwycięstwo 1KS-owi, strzeliła Karolina Larska.

Wielkich emocji spodziewamy się też i w niedzielę. Dwa niepokonane w tym roku zespoły dążyć będą do tego, by podtrzymać swoje doskonałe serie. Któremu z nich uda się tego dokonać ? Tego teraz nie wiemy, ale bardzo byśmy pragnęli, by tym zespołem była Ślęza.

Jak zawsze serdecznie zapraszamy kibiców na mecz i mamy nadzieję, że licznie zasiądą oni w niedzielny wieczór na trybunach i swoim dopingiem wspomogą naszą drużynę.