III liga kobiet : Hit Na Niskich Łąkach

W niedzielę (22 września) o godz.12:30 na stadionie przy ul. Na Niskich Łąkach, rozegrany zostanie mecz 6. kolejki rozgrywek III ligi kobiet, pomiędzy Ślęzą Wrocław i Chrobrym Głogów.

 

Trzy zespoły w bieżącym sezonie nie przegrały jeszcze meczu. Są to UKS Bierutów, Chrobry Głogów i Polonia Świdnica., ale liderem w tabeli jest mimo to Ślęza Wrocław. W niedzielę nasz zespół będzie bronił tej pozycji w zapowiadającym się niezwykle ciekawie meczu z Chrobrym.

Przed startem obecnego sezonu zapowiadaliśmy, że Chrobry powinien być jednym z faworytów rozgrywek III ligi i póki co nasze przypuszczenia się potwierdzają. Drużyna trenera Artura Przybyła wygrała dotąd trzy mecze (u siebie 7:1 z Polonią Środa Śl. i 3:0 z Moto-Jelczem Oława oraz w Radwanicach 3:1 z Kolektywem) i dwa zremisowała (2:2 w Bierutowie z UKS-em i 1:1 w Świdnicy z Polonią). Te rezultaty tylko potwierdzają, jak solidnym zespołem jest Chrobry i jak trudno go pokonać.

W awizowanym przez Chrobrego składzie na niedzielny mecz znajdują się głównie bardzo młode piłkarki (najstarsza z nich liczy zaledwie 24 lata). W głogowskim zespole liderką pod względem strzelonych bramek jest aktualnie 17-letnia Julia Pietrzak (4 bramki), a niewiele jej ustępują (3 bramki) Jagoda Rimke i mająca za sobą występy w AZS-ie Wrocław – Małgorzata Momot. Warto też zwrócić uwagę na pozyskaną przed sezonem Wiktorię Czapluk, wcześniej grającą w nieistniejącej już żeńskiej sekcji Miedzi Legnica.

Ślęza z Chrobrym spotykała się już kilkukrotnie. Do pierwszego oficjalnego starcia pomiędzy tymi zespołami doszło 8. września 2016 roku w Głogowie. Nie był to jednak mecz ligowy (obydwa kluby w tamtym sezonie grały w różnych grupach), a pucharowy. 2:0 wygrały w nim wówczas głogowianki. W meczach ligowych górowały za to już tylko wrocławianki, które w sezonie 2017/18 wygrały 1:0 w Głogowie i 2:1 we Wrocławiu, a w poprzednich rozgrywkach zwyciężyły dwukrotnie po 3:0.

Pisaliśmy wyżej, że Chrobry jest bardzo młodym zespołem, ale równie młodym, a może i młodszym jest Ślęza. Trener Arkadiusz Domaszewicz ma jednak problem wynikający z tego, że zarówno mecz seniorek jak i juniorek w rozgrywkach CLJ odbędzie się tego samego dnia. Musi zatem wraz z trenerem Gustawem Sadowskim znaleźć złoty środek, by obie drużyny mogły zagrać w jak najsilniejszych składach. Na szczęście regulamin dopuszcza występy w dwóch zespołach (choć z pewnymi ograniczeniami) i zapewne nasi szkoleniowcy z takiej możliwości skorzystają.

Serdecznie zapraszamy kibiców na to spotkanie, które powinno dostarczyć wielu emocji. Przypominamy również, że tego samego dnia w przerwie meczu III ligi panów, pomiędzy Ślęzą Wrocław i Rekordem Bielsko-Biała, odbędzie się uroczystość wręczenia naszej drużynie Wojewódzkiego Pucharu Polski, zdobytego półtora tygodnia temu w Wałbrzychu. Nadarza się zatem okazja by gorącymi brawami podziękować dziewczynom za to trofeum.

Spotkanie Ślęzy z Chrobrym sędziować będzie Agnieszka Turkowyd.