III liga kobiet – Z Moto-Jelczem po raz drugi

W niedzielę (13 października) o godz.14 w Oławie, rozegrany zostanie mecz 9. kolejki rozgrywek III ligi kobiet, pomiędzy miejscowym Moto-Jelczem i Ślęzą Wrocław.

 

 

Drugi raz w tym sezonie, a po raz ósmy w historii (4. zwycięstwa Ślęzy, 2. remisy i 1. zwycięstwo Moto-Jelcza) Ślęza zmierzy się z Moto-Jelczem Oława. W pierwszym, rozegranym 1 września meczu, wrocławianki wygrały 8:1, co wcale nie oznacza, że równie gładko zwyciężą w Oławie.

Gdy Moto-Jelcz w 1. kolejce zremisował w Świdnicy, wydawać się mogło, że w tym sezonie zespół ten włączy się do rywalizacji o czołowe miejsca w tabeli. Rzeczywistość szybko jednak zweryfikowała ten pogląd. W kolejnych meczach Moto-Jelcz zdołał wygrać tylko z Zagłębiem Wałbrzych, a w pozostałych spotkaniach schodził z boiska pokonany. Zaskakiwać może zwłaszcza porażka 1:4 na własnym boisku z Polonią Środa Śląska, bo wydawać się mogło, że Moto-Jelcz jest zespołem mocniejszym od Polonii. Po 8. kolejkach, klub z Oławy (ma do rozegrania zaległy mecz z Kolektywem), z dorobkiem 4 pkt. zajmuje przedostanie miejsce w tabeli.

Ślęza jest niewątpliwie faworytem niedzielnego starcia, ale nasze piłkarki muszą być przygotowane na ciężki bój na oławskim „lotnisku” (bardzo duże wymiary boiska), na którym grając w nawet mocniejszym składzie niż obecnie, musiały bardzo się napracować by wygrać lub też zremisować, jak to miało miejsce w sezonie 2016/17. Jesteśmy jednak dobrej myśli i wierzymy, że dziewczyny wrócą z Oławy z kompletem punktów.

Spotkanie sędziować będzie A. Kmiecik.