III liga oficjalnie zakończyła sezon

Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej podczas czwartkowego posiedzenia, podjął decyzję o zakończeniu sezonu 2019/20 w rozgrywkach III ligi grupy 3.

W związku z tym awans do II ligi uzyskał Śląsk II Wrocław. Jednocześnie postanowiono, że żaden z zespołów nie opuści III ligi.

To postanowienie oznacza, że w nowym sezonie w rozgrywkach wystąpi przynajmniej 21 zespołów, przez co do rozegrania będą aż 42 kolejki. Liczba drużyn może ulec powiększeniu, w przypadku spadkowiczów z II ligi. W tej chwili na miejscu spadkowym znajduje się Skra Częstochowa. a Górnik Polkowice plasuje się na 8. miejscu z przewagą 5 pkt. na strefą spadkową.

Sezon ligowy dobiegł zatem końca, ale do rozstrzygnięcia pozostała jeszcze jedna niewiadoma. Jest nią sposób wyłonienia przedstawiciela regionu, który w nowym sezonie wystąpi w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski. Przypomnijmy, że Ślęza Wrocław dotarła do 1/4 rozgrywek okręgowych i na tym etapie miała się zmierzyć z Orłem Prusice. Na rozstrzygnięcie w tej kwestii, w czterech dolnośląskich okręgach czeka 21 klubów.