Jakub Gil powrócił do Ślęzy

Wypożyczenie Jakuba Gila do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice zostało skrócone i piłkarz ten powrócił do Ślęzy Wrocław.

 

W 2019 r. Jakub Gil został wypożyczony do Ślęzy z Lecha Poznań. W lecie 2020 r. związał się z 1KS-em trzyletnim kontraktem. Ten młody piłkarz (rocznik 2002) rozegrał w żółto-czerwonych barwach 39 ligowych spotkań, w których strzelił 6 bramek. Dobre występy tego utalentowanego piłkarza spowodowały zainteresowanie nim klubów z wyższych klas rozgrywkowych. Ostatecznie, w lipcu 2021 r. trafił on na roczne wypożyczenie do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice.

Pobytu młodego piłkarza w Niepołomicach do udanych zaliczyć jednak nie można. W początkowej jego fazie, Kuba mieścił się co prawda w dwudziestce meczowej, ale dane mu było w rozgrywkach I ligi zaliczyć tylko epizodyczny występ w Bielsku-Białej w starciu z Podbeskidziem. Regularnie występował zaś w tym okresie w rezerwach Puszczy. Niestety, problemy zdrowotne spowodowały, że w kolejnych miesiącach Kuba praktycznie nie trenował.

Na szczęście problemy Kuby ze zdrowiem już się skończyły i rozpoczął on wraz z resztą zespołu okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Znając tego ambitnego chłopaka, jesteśmy pewni, że szybko nadrobi on zaległości treningowe i znów stanie się ważną postacią w kadrze drużyny trenera Grzegorza Kowalskiego.